הניוזלטר של CRM.BUZZ
 
שלום,
 
אנו חווים תהפוכות כמעט בכל תחומי החיים, לא מעט הודות הקורונה או בגללה (תלוי איך מסתכלים על זה).
 
הקורונה יצרה "קפיצה בזמן" והאיצה ב-5 עד 10 שנים תהליכים, שינויים ומגמות שאחת המרכזיות שבהן היא טרנספורמציות דיגיטליות בעולם הסחר המקוון. תחום ה- ecommerce הפך למניה לוהטת וגם מושך גופים כמו פייסבוק להצטרף לחגיגה. היא מציעה לעסקים למכור באמצעות הפלטפורמות שלה ברשתות החברתיות שלה (פייסבוק, אינסטגרם וווטסאפ).
זו מגמה מעניינית אך צריך לשים לב לא ליפול בפח ולא לשים את כל הביצים בסל אחד ולפעול במקביל באמצעות פלטפורמה עצמאית ולבנות בסבלנות קהל לקוחות שניתן לשמור איתו על קשר ישיר באמצעות אימייל.

ה-ecommerce עובר תהפוכות כדי לאפשר לנו אוטוטו ליהנות מחווית קניה מקוונת שתכלול Augmented Reality שתנסה להחליף את חווית השיטוט בין המדפים, מישוש "הסחורה", מדידת בגדים ועוד. האם החוויה תהיה כל כך טובה כך שבעתיד את רוב הקניות שלנו נעשה באונליין בלבד?
 
תהליך נוסף שרצוי לשים אליו לב הוא העלמותו של קוּקי צד ג' (3rd party cookie), אותן עוגיות שבאמצעותן עובד כל שוק הפרסום המקוון, עומדות להיכחד מהעולם (בעקבות חוקי פרטיות וחסימה שלהן בדפדפנים מוכווני פרטיות כגון אופרה של אפל ופיירפוקס). 
 
זו מגמה שאולי תחזיר לגדולתו שיווק סבלני יותר, שלא מחפש רק "להביא מכה" בטווח הקצר. 
זהו שיווק שמתבסס על קונטֶקסט ותוכן איכותי שהמטרה שלו היא לספק ערך אמיתי לגולש או ללקוח ומתאפיין בתוכן ארוך ומקיף, כתוב היטב (בבלוג, או באתר תוכן). להבדיל מתוכן רדוד שנועד לטרגט מילות מפתח כדי למשוך את מנוע החיפוש של גוגל לקדם את האתר.
 
ואפרופו תוכן איכותי, חיפוש קולי "מכריח" כותבי תוכן לכתוב בשפה הטבעית ה"מדוברת". שוק החיפוש המקוון יצטרף לקניות מקוונות. כבר היום כ-50% משתמשים בחיפוש קולי ולמעלה מ-60% התנסו בשנה החולפת בעוזרת קולית אישית.
 
כדאי לזכור שהקמה של פלטפורמת מסחר מקוון הוא בראש ובראשונה פרויקט שמחייב טיפול בדאטה:
בקטלוג המוצרים, בתיאורי המוצר, מידות, צבעים, משקלות, מטבעות ועוד וכמובן גם בנתוני הלקוחות.
בחלק מהנושאים הללו עסקנו בהרחבה בבלוג.
.
בכל יום שני תוכלו לקרוא מאמר חדש ומעמיק בבלוג ובכל יום רביעי עולה פרק חדש בפודקאסט. אנחנו מראיינים אנשים מעניינים מעולמות חווית הלקוח, דאטה, פרטיות, ניהול קשרי לקוחות, שיווק ועוד.
כמו כן, נושאים נבחרים מהבלוג, עולים בגרסת פודקאסט מוקלטת.

אפשר למצוא את הפודקאסט crm.buzz בכל אפליקציות הפודקאסטים. פשוט בוחרים באפליקציה שלכם, לוחצים subscribe או follow וזהו.
 
בברכה,
אפרת וסלע
crm.buzz
 
מצורפים הקישורים למאמרים ולפודקאסט
 
 
 
דיוור מתחיל בדאטה: המדריך לבניית רשימת דיוור
 
אולי תחשבו שהפתרון הקל והמהיר הוא פשוט לקנות רשימת תפוצה. אך זה רעיון ממש גרוע. מהר מאוד תוגדרו כספאמרים ועבירוּת המיילים שלכם תיפגע משמעותית (הרבה יותר מיילים יגיעו לספאם).
הרגילו אותנו להאמין שגדול יותר זה טוב יותר. יותר עוקבים, יותר לייקים וכו'.
ברשימת תפוצה, הגודל לא קובע אלא הטכניקה והאיכות.
 
לקריאת המאמר
 
 
 
חגי נובמבר אונליין ואימייל מרקטינג
 
בקמעונאות המודרנית התחרותית כל כך, לימי מכירות אלה השפעה משמעותית על המאזן, הקמעונאים מתכוננים הרבה זמן מראש. ההמלצות לשיפור עבירות המיילים זהות בימי שגרה, בימי מגפה ובימי חגי קניות... מה כדאי לעשות עכשיו כדי להיות מוכנים?
 
למאמר
 
מה מנהל אתר סחר חייב לדעת
 
סחר של יום חדש! אחד האתגרים הגדולים של אתרי ecommerce הוא באופטימיזציה של נטישת עגלת הקניות. הודות לקורונה תחום המסחר המקוון רותח עכשיו. מה זה רותח? לוהט 🔥 ומביא איתו אתגרים והזדמנויות בניהול דיאלוג רווחי באמצעות אימייל מרקטינג.
 
למאמר
 
 
 
פייסבוק משתלטת על השיווק שלכם
 
פייסבוק רוצה להשאיר את הלקוחות והמפרסמים בגן הסגור של הרשת שלה. כעת היא רוצה להיות גם מערכת דיוור, גם רשת חנויות אונליין בפייסבוק, אינסטגרם וווטסאפ וגם רוצה שתאחסנו אצלה את אחסן אתר האינטרנט שלכם.
פתוי מסוכן (כל הביצים בסל אחד) או הזדמנות?
 
למאמר
 
למה מיילים מגיעים לספאם?
 
אם פספסת: זהו אחד המאמרים הכי פופולריים בבלוג המסביר את הסיבות לכך שאימייל מרקטינג היא אומנות ויש בו תת-התמחויות ספציפיות. אחת ההתמחויות החשובות היא עבירוּת מיילים. המאמר מסביר את הסיבות לכך שמיילים מגיעים לספאם ונותן טיפים לשיפור העבירות.
 
למאמר
 
מתוך הפודקאסט
 
 
עו"ד טל קפלן, הכל על חוק הספאם
 
סלע יפה מראיין לפודקאסט את עו"ד טל קפלן, שותף בקבוצת האינטרנט, הסייבר וזכויות היוצרים, במשרד פרל כהן צדק לצר ברץ ומהמומחים המובילים בארץ לנושא חוק הספאם.
אנחנו משוחחים על חוק הספאם שנכנס לתוקף ב-2008 ועל השפעתו על אימייל מרקטינג.
 
להאזנה
 
אם פספסת: איך לבחור מערכת דיוור
 
מתחת למכסה המנוע יש פער גדול בין מערכות הדיוור. מדובר במוצרים ושירותים שונים ברמות שונות ויכולות שונות ואופן יישום שונה. קיים גם פער גדול בינהן ברמת העבירוּת שלהן. מה לחפש במערכת דיוור? אילו שאלות צריך לשאול את ספק המערכת?
 
להאזנה
 
 
Facebook
Twitter
LinkedIn
YouTube
 
 
מייל זה נשלח אל  מאחר ונרשמת לניוזלטר של crm.buzz
 
 
 
© 2020 CRM.BUZZ