Žijeme minimalismem
 
Minimalistický občasník
 
Hezký den,
 
otvíráte prosincový Minimalistický občasník. Není nějak speciálně vánoční nebo bilancující.
 
Dokonce pro vás nemám ani dárkové poukazy, které jsem kdysi nabízela. Připadá mi, že minimalizování je o osobním rozhodnutí a vlastní cestě. Máte-li blízké, které byste rádi minimalismem inspirovali, naveďte je na mé stránky, případně dejte peníze do obálky. Dál, ať se rozhodnou sami.
 
Nemám ani žádný úžasný seznam, jak "tak nějak" vše do Vánoc stihnout. Co mě naučil minimalismus, praktikuji i na advent. Prostě děláme jen něco. Po kouscích a nedokonale. Je to můj způsob, jak si uchovat relativní klid v každoročním hektickém předvánočním tempu.
 
Jeden mini tip vyštrachám. Můžete zkusit tuhle vánoční ozdobu z papíru. Je snadná, zvládnete ji při večerníčku a udělá parádu. Dneska mě nadchla. Taková jednoduchost a úplně to stačí.
 
Během prosince jsem vyslyšela vnitřní nutkání a systematicky jsem si probrala své oblečení, boty, knížky, nějaké své skříňky s papíry, později s dětmi hračky a dětské knihy. Ten pocit dát zase něco dál je skvělý. Znám ho z minula, ale ráda ho zažívám zas a znova.
 
Pojďme na novinky.
 
 
 
Chorobné hromadění. Když se křečkování vymkne kontrole
 
V každém z nás jsou určité hromadící tendence. Na některých věcech lpíme, i když víme, že to není moc racionální.
 
Kdy se lpění vymkne kontrole? Kdy se z křečkování stává nemoc, která nás sociálně a hlavně mentálně ničí? Kdy je z hromadění patologie, se kterou potřebujeme pomoci?
 
Poprvé na blogu otvírám toto téma související s touhou vlastnit věci. Téma citlivé, někdy skryté a tajené. Téma chorobného hromadění věcí. Situace, kdy nahromaděné věci a odpad doslova přerůstá přes hlavu, ničí vztahy a znemožňuje každodenní fungování v domácnosti.
 
Jak jsem slíbila, sepsala jsem své poznámky po přečtení knížky na tohle téma. Vznikl hutný článek pro ty z vás, kteří se chcete dozvědět víc.
 
Přečíst článek
 
 
 
Záznam přednášky Čím více hraček, tím méně hry
 
Co říkají vědecké výzkumy o zahlcení hračkami? Jak s jejich výsledky naložit v praxi? Proč některé hračky děti tak rychle omrzí?
 
O tom je má přednáška Čím více hraček, tím méně hry.
 
Mám pro vás k dispozici její HD videozáznam (90 min.) včetně audioverze pro poslech. Věřím, že po shlédnutí vám informace z ní pomohou dělat lepší rozhodnutí při pořizování a nepořizování hraček. I po Vánocích…
 
Mám zájem o záznam přednášky
 
 
 
Webináře
 
V lednu se s vámi zase ráda uvidím na webinářových dvouhodinkách.
 
Vypsala jsem dopolední termín pro rodiče malých dětí i večerní pro všechny.
 
Setkáváme se v malé skupince do 10 účastníků. Prakticky vás v nich povedu. Zaměříme se na vaše otázky i diskuzi. Už během vysílání plníte krátké zadané úkoly. Díky neveřejnému záznamu se můžete později ke všemu vrátit.
 
13. ledna 2021 - Jak se zbavovat věcí a minimalizovat je - od 18h
15. ledna 2021 - Jak fungovat minimalisticky, když máme děti - od 9h
 
Náplň webinářů najdete TADY.
 
Chci zjistit víc o webinářích
 
 
 
Co se děje na Facebooku a YouTube
 
Nakonec pravidelné shrnutí toho, co vás zaujalo na sítích:
 
Citrónový čistič. 4 videotipy pro vás, co si vyrábíte a používáte doma na úklid tento univerzální čistič. Tohle se osvědčilo mě (používám jej už 5 let).
 
Z jakého vánočního dětského přání vám vstávají vlasy hrůzou? - anketa s otázkou dne a top 4 odpovědi. Jo, tohle bylo celkem jednoznačné. Přesně proto jsem pro vás nahrála mou přednášku o hračkách. Aby nám ty vlasy vstávaly hrůzou co nejméně.
 
Když si chcete u sebe nebo doma něco zminimalizovat a zjednodušit, čím začínáte? - další anketa a top 3 odpovědi
 
Náš letošní adventní kalendář. Říkám A ale i B. Pěkný na pohled, ale spousta kroků s přípravou, které z dokončeného nemusí být vidět. Tak jako při vyklízení.
 
Reálné fotky z dětských pokojíků. Anebo je reálné řadit při večerním úklidu autíčka podle barev duhy?
 
 
Váhám, co vám popřát nakonec. Aby to nebylo patetické, moc smutné nebo naivní.
 
Přeji vám, abyste si ještě letos našli čas na zastavení se a odpočinek. Děkuji za vaši podporu v celém letošním roce. Ráda s vámi budu i v tom příštím.
 
Mějte se hezky.
 
Marcela
 
 
Marcela Janská (Sobotová)
popularizátorka a lektorka minimalismu
 
Žijeme minimalismem
 
Zborovská 104
301 00 Plzeň

IČ: 04461509
Facebook
YouTube
 
 
Tento email jsem odeslala na adresu: .
Váš kontakt jsem získala tím, že jste si stáhli nebo koupili jeden z mých eBooků, účastnili mého kurzu, webináře, přednášky nebo semináře. Toto je obchodní sdělení.
 
SendinBlue