Žijeme minimalismem
 
Minimalistický občasník
 
Hezký den,
 
právě otvíráte shrnutí mých minimalistických novinek.
 
Snažím se je psát stručně, opravdu :-). Děkuji vám všem, se kterými jsem se viděla během září na živo na některé z přednášek. Vážím si, že mě podporujete v šíření myšlenky minimalismu tady v ČR. No, v říjnu budu zase o něco víc online (víc níž v akcích).
 
Napsala jsem poslední tečku za sérií o svatbě. Sestříhala videonávod na pěkný stojan na květináče. Zakončila zahradničení na balkóně zamyšlením, co chci příště jinak.
 
Byli jsme na další z mnoha výměn oblečení a hraček a opět to bylo skvělé. Dala jsem pryč několik svých citovek, zamáčkla pomyslnou slzu a jdu dál. 
 
 
 
Jak jsme konkrétně organizovali naši minimalistickou svatbu a mých 5 tipů na jednodušší a minimalistickou svatbu – 2. a 3. díl svatební série
 
Na blogu najdete druhý a třetí díl série mých článků o svatbě.
 
Ve druhém dílu jsem popsala, jak konkrétně vypadaly naše přípravy a organizace svatby. Od první Google tabulky až po půlnoc svatebního dne.
 
Ve třetím dílu pak mých 5 tipů na jednodušší a minimalistickou svatbu tak, aby byla méně hektická a užili jste si ji. Jestli minimalizujete ve vašem šatníku nebo v koupelně, není důvod, proč byste nemohli osvědčené návyky aplikovat i na vaši svatbu.
 
Tímto téma svatby uzavírám, vypsala jsem se už dost. Zajímavé jsou i komentáře pod články, které hezky ukazují, jak různorodě může tento den vypadat.
 
Přečíst článek
 
 
 
Vyklízení domácnosti - 6 podzimních týdnů se mnou
 
Ne každý má nyní náladu a kapacitu na vyklízení a minimalizování domácnosti. Ale někteří ano!
 
Cítíte-li, že se chcete prostoru u vás doma věnovat tento podzim o něco intenzivněji, mám pro vás pozvánku. Za dva týdny začíná podzimní kolo mého online kurzu 7 semínek k jednoduchosti.
 
Projdeme všechny hlavní místnosti u vás doma a předám vám svůj systém, díky kterému vyklízím, třídím a minimalizuji už přes šest let.

Každý týden vás čekají 3 praktické, jasně konkretizované, úkoly. Online kurz si můžete představit jako sérii 6 navazujících workshopů. Takových, u kterých máte veškeré materiály na pár kliknutí v mobilu nebo počítači.
 
V účastnické skupince mám už 8 odvážných, kteří zažijí viditelnou změnu
a debordelizaci prostoru v bytě či domě. Přidejte se, začínáme 19. října 2020 (přihlášky do neděle 18. října).
 
To mě zajímá
 
 
 
Online a živé akce
 
V nejbližších týdnech se uvidíme přes obrazovku a v listopadu snad zase živě. Sledujte mé stránky, kde najdete aktuální informace.
 
Webináře (online)
6. října 2020 - Jak fungovat minimalisticky, když máme děti - webinář od 10h do 12h (ano, dopoledne); další termín 2.11. od 13h
7. října 2020 - Jak se zbavovat věcí a minimalizovat je - webinář od 18h do 20h; další termín 3.11.
 
Na webinářích se setkáváme nad praktickým tématem v malé skupince do 10 účastníků. Pracujeme společně, řešíme vaše otázky, diskutujeme a vy hned během vysílání plníte krátké zadané úkoly.
 
Mimo mé webináře se můžeme v říjnu vidět na online konferenci Láskyplný domov. Ta poběží od 12. do 16. října 2020 a čeká vás 20 hostů s tématy kolem domova, rodiny, útulna nebo úklidu. Mrkněte na program. Po registraci jsou videa zdarma v konkrétní den, později je lze koupit v celém balíčku.
 
 
6. listopadu 2020 – Hořice (Královéhradecký kraj) - přednáška
21. listopadu 2020 – Liberec - seminář
30. listopadu 2020 – Plzeň - seminář
 
Podrobnosti k živým akcím tady.
 
Chci zjistit víc o akcích
 
 
 
Co se děje na Facebooku a YouTube
 
Nakonec tradiční shrnutí toho, co vás zaujalo na sítích:
 
Můj videonávod na jednoduchý dřevěný stojan na kytky - využijete “odpadový” materiál (dřevotříska, OSB desky, prkna), co máte doma a máte o zábavu na odpoledne postaráno.
 
6 věcí, co chci příště udělat jinak - shrnutí letošního balkónového zahradničení a pár záběrů, jak to vypadalo na lodžii v září.
 
Vaše sdílení a odpovědi na otázky dne:
Co se vám podařilo přes prázdniny protřídit? - anketa a top 3 odpovědi
Jaký jste hromadič na škále 0 až 10 (10 je nejvíc)? - anketa a top 3 odpovědi
Jak by vypadal váš ideální koutek u vás doma? Kde by byl a co by v něm nechybělo? - anketa a top 3 odpovědi
 
Výzkum opravdových amerických domácností střední třídy s dětmi - sice z roku 2013, ale stále výstižný. Výzkumníci sledovali 32 domácností, jak v nich lidé žijí, hromadí věci, v čem bydlí, čím jsou obklopeni nebo jak skladují jídlo. Mrkněte se hlavně kvůli těm fotkám, jsou děsivé.
 
 
Mějte se hezky. Přeji vám hodně psychické pohody.
 
Marcela
 
 
Marcela Janská (Sobotová)
popularizátorka a lektorka minimalismu
 
Žijeme minimalismem
 
Zborovská 104
301 00 Plzeň

IČ: 04461509
Facebook
YouTube
 
 
Tento email jsem odeslala na adresu: .
Váš kontakt jsem získala tím, že jste si stáhli nebo koupili jeden z mých eBooků nebo jste se účastnili mého e-mailového či online kurzu nebo mé živé akce. Toto je obchodní sdělení.
 
SendinBlue