Žijeme minimalismem
 
Minimalistický občasník
 
Hezkou neděli,
 
mám tu pro vás letní Minimalistický občasník. Na pár kliků tu najdete shrnutí akcí, článků i střípků ze sociálních sítí kolem mě i projektu Žijeme minimalismem.
 
Moc ráda bych vás pozvala především na nově vypsané podvečerní webináře, které budou probíhat už nyní o prázdninách. Věřím, že vám tento formát přijde vhod. Ať už jste na dovolené nebo se z ní budete vracet.
 
Stává se vám také, že po pár dnech mimo domov najednou máte pocit, že potřebujete doma udělat čistku? Že najednou vidíte to, co předtím ne? Že už nastala doma dát některé věci pryč?
 
Tohle volání ráda následuji. Jestli ještě nemáte, můžete si volně stáhnout můj eBook 6 jednoduchých kroků, jak si uklidit ve skříni a pořádek udržet (v PDF). Pomůže vám začít třídit, zbavit se věcí a nové uspořádání udržet.
 
Naše dny jsou momentálně napůl pracovní a napůl klasicky prázdninové - bytí venku, sbírání úrody ze zahrady, pletí, les, výlety. Opět se chystáme letos pod stan a znovu se ladíme na naši blížící se svatbu :-).
 
 
 
Když se nepotkáme na živo, můžeme se vidět přes obrazovku
 
Ano, na online webináři v malé skupince účastníků. Potřebujete jen zařízení připojené k internetu, mikrofon a chuť se zapojit. Nikam nemusíte cestovat a ještě máte k dispozici záznam
 
Od července vypisuji termíny dvouhodinových interaktivných webinářů vždy pro maximálně 10 účastníků:
 
čtvrtek 23. 7. online webinář: Jak se zbavovat věcí a minimalizovat je (18-20h)
pátek 24.7. online webinář Jak fungovat minimalisticky, když máme děti (18-20h)
 
Na webu mám už i termín na srpen a září.
 
Hlavní myšlenky z mých úspěšných živých seminářů jsem přenesla do online podoby. Něco ubrala, něco přidala.
 
Nechala dost prostoru pro vás, vaše otázky, společnou diskuzi i praktické úkoly během vysílání. Tedy pozor, webinář si nepořizujte jako kulisu k vaření…
 
Jdete do toho? Výborně, vyberte si volný termín a já už ostřím kameru.
 
Chci vědět víc
 
 
 
40 oblíbených venkovních aktivit, ke kterým nepotřebujete drahé nebo speciální vybavení
 
Jaká je vaše oblíbená venkovní aktivita, ke které nepotřebujete drahé nebo speciální vybavení? Odpíchla jsem se z vašich odpovědí “co dělat venku” na Facebooku a dala je do seznamu.
 
Díky vám tu vznikl pěkný zdroj nápadů, co dělat venku, aniž byste k tomu potřebovali mnoho speciálního vybavení. U následujících činností potřebujete hlavně odhodlání vyjít ven :-).
 
Nevím jak vám, ale mně pobyt venku dělá dobře (dětem dvojnásob). Nepamatuji si, kdy bych zpětně litovala, že jsem se odhodlala zvednout zadek, i když nebylo venku nejlepší počasí.
 
Když zrovna bloumáte, co budete dneska dělat s dětmi venku, určitě tam pár tipů najdete.
 
Přečíst článek
 
 
 
Jak si vybrat látkový sáček na zeleninu a bezobalový nákup. Naše zkušenosti za 4 roky používání
 
Jak si vybrat sáček na bezobalový nákup ovoce, zeleniny nebo suchých potravin? Z jakého materiálu, kolik by měl vážit, jaké zavírání je lepší a kolik si jich pořídit do začátku?
 
Ve videu (12 min.) shrnuji naše zkušenosti s používáním látkových alternativ k jednorázovým igeliťákům za poslední 4 roky. Protože není pytlík jako pytlík :-).
 
Při výběru sáčků se zaměřuji na hmotnost, účel používání, materiál, střih, zavírání, vážení a lepení samolepky z váhy a počet kusů do začátku.
 
Tohle video je pro vás, co byste rádi omezili používání plastů při nakupování a ještě váháte, jaký pytlík si koupit.
 
Podívat se na video
 
 
 
Zvu vás na živé podzimní akce
 
 1. října 2020 – Nepomuk
Pobavíme se o tom, jak zvládnout ukočírovat hračky vašich ratolestí, dárky od příbuzných a kamarádů nebo hromady dětského oblečení. Přednášku jsme prodloužili na 2 hodiny, abychom měli víc prostoru pro společnou diskusi.
 
3. října 2020 – Brno
přednáška Čím víc hraček, tím méně hry
V rámci festivalu Stačí málo otevřu palčivé téma zahlcení hračkami. Není to jen “problém zabordelenosti” dětského pokoje, která nám vadí. Je to problém mnohem širší. Příliš velké množství hraček má totiž přímý vliv na dětské chování i vývoj. Negativní, bohužel…
 
Prodej vstupenek na třetí ročník festivalu pokračuje i během prázdnin. Čeká vás zajímavý celodenní program, celkem 6 přednášek a 3 různé workshopy.
 
 
Chystáte-li vy nebo někdo ve vašem okolí zajímavou akci, kam by se hodilo téma minimalismu, napište mi. Ráda dorazím s přednáškou nebo seminářem (více informací tady).
 
Chci zjistit víc o akcích
 
 
 
Co se děje na Facebooku a YouTube
 
Na sítích to v posledním měsíci docela žilo. Zaujalo vás:
 
Otázka dne: Dostávají vaše děti dárek k příležitosti ukončení školního (školkového) roku? Jaký? - anketa a top 3 odpovědi
 
Co mají společné plevel na záhoně a bordel doma? - Malá myšlenka při hrabání se v hlíně.
 
Stejný ke stejnému - Super rada (video v AJ) k perným začátkům vyklízení něčeho, do čeho se vám moc nechce…
 
Uvolněné rodičovství - Tip na knihu psycholožky Pavly Koucké pro rodiče,
, co fandí minimalismu tak, jak jej chápu já.
 
Pět kroků ke smysluplnému a etickému šatníku - Záznam červnového živého vysílání od Evy Urbalové z Nily. Skvělé na rozšíření obzorů o oblečení. Zejména oceňuji druhou část - zodpovídání otázek diváků. Bylo tam spoustu poučného a pro mě nového.
 
Půjčování věcí - V posledním podcastu Jednoduše se Patrik Zouhar sešel s Petrem Žabkou, který na Praze 1 provozuje tzv. knihovnu věcí (Library of Things Prague). Dozvíte se víc o tom, jak taková knihovna funguje, kdo ji využívá, kolik to stojí, co se půjčuje nejvíc nebo jak se liší od SharyGo.
 
 
Mějte se hezky a moc ráda se s vámi potkám, ať už přes obrazovku nebo na podzim na živo.
 
Marcela
 
 
Marcela Sobotová
popularizátorka a lektorka minimalismu
 
Žijeme minimalismem
 
Zborovská 104
301 00 Plzeň

IČ: 04461509
Facebook
YouTube
 
 
Tento email jsem odeslala na adresu: .
Váš kontakt jsem získala tím, že jste si stáhli nebo koupili jeden z mých eBooků nebo jste se účastnili mého e-mailového či online kurzu nebo mé živé akce. Toto je obchodní sdělení.
 
SendinBlue