Žijeme minimalismem
 
Minimalistický občasník
 
,
Hezký den,
 
je tady předprázdninový Minimalistický občasník a v něm pravidelné shrnutí novinek z blogu, sociálních sítí i z naší minimalistické domácnosti.
 
Mám radost, že už nám zase fungují knihovny, second handy, školka, cvičí se skupinová jóga v parku a o víkendu jsme se i s dětmi poprvé koupali v rybníku. Jo, už cítím vůni léta.
 
Poslední měsíc byl pohodový, plný výletů do přírody, tvoření článků, videí a zahradničení. Z fáze sázení jsme teď v jasné fázi ochrany naší zeleniny a ovoce - máme tu slimáky, molice, mšice, mravence a další. Baví nás to i tak. Něco oželíme, něco zůstane.
 
Když beru zahradničení jako relaxaci, je to krásné. Když bychom jej brali jako pěstování k obživě, je to pěkná fuška.
 
 
 
Jak nakupovat nábytek z druhé ruky. Tohle si přečtěte, než se do toho pustíte
 
Židle k jídelnímu stolu, kožený gauč, palanda, zrcadlo, konferenční stolek, křesla, dvě komody a psací stůl. To je výčet nábytku, co jsme si pořídili do současné domácnosti z druhé ruky. Nelitujeme.
 
Dlouho šla tahle kategorie použitých věcí mimo mě. Přeci jen během stěhování, bydlení v podnájmech a rekonstrukce jsme se nábytku hlavně zbavovali, ne jej pořizovali. Od loňska se zas a znova utvrzuji v tom, jak je nábytek z druhé ruky boží a často zbytečně opomíjený.
 
V novém článku jsem sepsala body, které vám z pohledu nakupujícího pomohou ujasnit, do čeho jdete. Ať už to budete dělat kvůli ceně, originalitě nebo ekologii.
 
Mimo důvodů PROČ najdete v článku praktický postup, jak nábytek sháním, a tipy, co si zjistit dopředu. Pak už jen lovu zdar!
 
Tenhle článek jsem pro vás měla v hlavě tak rok, tak snad vám něco předá.
 
Přečíst článek
 
 
 
EBook 6 jednoduchých kroků, jak si uklidit ve skříni a pořádek udržet v novém kabátku
 
Můj úplně první obsáhlejší návod na vyklízení v domácnosti, který jsem napsala v roce 2015, dostal nový kabátek. Zrevidovala jsem jej, drobně upravila, ale 98% z něj zůstalo.
 
Až jsem překvapená, že vše stále platí a stojím si za tím.
 
EBook o 26 stranách (formát PDF) si můžete stáhnout tady.
 
Stáhnout návod
 
 
 
Zvu vás na živé podzimní akce
 
 1. října 2020 – Nepomuk
Pobavíme se o tom, jak zvládnout ukočírovat hračky vašich ratolestí, dárky od příbuzných a kamarádů nebo hromady dětského oblečení. Přednášku jsme prodloužili na 2 hodiny, abychom měli víc prostoru pro společnou diskusi.
 
3. října 2020 – Brno
přednáška Čím víc hraček, tím méně hry
V rámci festivalu Stačí málo otevřu palčivé téma zahlcení hračkami. Není to jen “problém zabordelenosti” dětského pokoje, která nám vadí. Je to problém mnohem širší. Příliš velké množství hraček má totiž přímý vliv na dětské chování i vývoj. Negativní, bohužel…
 
Prodej vstupenek na třetí ročník festivalu zdárně pokračuje. Čeká vás zajímavý celodenní program, celkem 6 přednášek a 3 různé workshopy.
 
 
Chystáte-li vy nebo někdo ve vašem okolí zajímavou akci, kam by se hodilo téma minimalismu, napište mi. Ráda dorazím s přednáškou nebo seminářem (více informací tady).
 
Chci zjistit víc o akcích
 
 
 
Co se děje na Facebooku a YouTube
 
Na sítích vás zaujalo a nezapadlo tohle:
 
Otázka dne: Jaké máte zkušenosti s nákupem nábytku z druhé ruky? - anketa a  top 3 odpovědi

Jaká je vaše oblíbená venkovní aktivita, ke které nepotřebujete drahé nebo speciální vybavení? - anketa - Pod touto anketou je totik hezkých odpovědí, že z nich pro vás udělám článek, jako takovou prázdninovou inspiraci.
 
Toaleťák z limitované jarní edice - Proč se vyrábějí takovéhle zbytečnosti? Jako lidstvo chceme mít limitované edice toaletních papírů, asi aby se nám bílý neomrzel.
 
Objev olla nádob na úsporné zalévání - Zkouším pozapomenutou starověkou metodu zavlažování. Pomocí zapuštěné porézní nádoby voda v řádu dnů prolíná přímo ke kořenům. Údajně se tak spotřebuje o cca 50% až 70% méně vody a není nutné zalévat tak často. Moje verze z květináčů už je v hlíně a první krátký test dopadl dobře.
 
Červnová videoprohlídka našeho městského balkónu - Rostou ačokčy, lichořeřišnice a kvete plamének. Nově tu mám keříčková rajčata a bazalku. Mrkněte.
 
 
Tak, inspirace máte dost. Mějte se hezky a přeji vám hezký začátek léta.
 
Marcela
 
 
Marcela Sobotová
popularizátorka a lektorka minimalismu
 
Žijeme minimalismem
 
Zborovská 104
301 00 Plzeň

IČ: 04461509
Facebook
YouTube
 
 
Tento email jsem odeslala na adresu: .
Váš kontakt jsem získala tím, že jste si stáhli nebo koupili jeden z mých eBooků nebo jste se účastnili mého e-mailového či online kurzu nebo mé živé akce. Toto je obchodní sdělení.
 
SendinBlue