View in browser
 
 
MÁJ 2019
 
 
Studený máj poriadne preveril našu pevnú vôľu. Pestovatelia sa istotne tešia, veď sa hovorí „studený máj – v stodole raj“. V našej kancelárii na Ružovej ulici je studeno, až mrazivo. Vydržať v chladnej a tmavej kancelárii si vyžaduje okrem silného odhodlania aj hrubé svetre a tuhý zázvorový čaj. A tak sa z nás stali kočovníčky. Testujeme najmä dobré vzťahy s komunitnou nadáciou a obzreli sme aj priestory nového coworkingového priestoru.
Aj vďaka tomuto bol máj vcelku výživný mesiac. Školy i naše dlhodobé programy sa už pomaly pripravujú na finiš, my sa naopak začíname rozbiehať. Naša najvýznamnejšia dobro-kampaň je ešte síce pomyselne ďaleko, ale pekné letné dni ubehnú ani sa nenazdáme ako. Poďte s nami ešte trochu poplánovať, aby sme siedmy ročník Týždňa dobrovoľníctva naplnili zmysluplným obsahom...

 
:: lucia
 
 
 
Ako pracovať s dobrovoľníkmi?
 
Akreditované vzdelávanie Manažment krátkodobých dobrovoľníckych aktivít pripravujeme už 5. júna. Ako naplánovať, zrealizovať a vyhodnotiť aktivity so zapojením dobrovoľníkov zvládnete po tomto školení ľavou zadnou.
Vzdelávanie nielen pre koordinátorov a koordinátorky dobrovoľníkov sa bude konať v poradenskom centre pre mladých Konekt vo Zvolene. Máme ešte niekoľko voľných miest, radi Vás tu uvidíme. 
 
Prihláška na vzdelávanie
 
 
Chcete vedieť, čo je Agenda 2030 a trvalo udržateľný rozvoj? Príďte na bezplatný workshop mládežníckeho delegáta OSN za Slovensko - Dominika Porvažníka. Workshop je určený pre mladých ľudí vo veku 15 až 30 rokov a koná sa 4. júna v Divadle J.G.Tajovského vo Zvolene. Záujemcovia píšte na: darina.diosiova@iuventa.sk 
 
 
 
Pozvánka na fokusové skupiny
 
Aká je občianska angažovanosť a stav spoločnosti na Slovensku? Úrad splnomocnenca vlády SR pre občiansku spoločnosť hľadá občanov a zástupcov mimovládnych neziskových organizácií na pomoc so zberom dát v oblasti aktuálneho stavu a trendov vývoja občianskej spoločnosti. Výskum je súčasťou národného projektu "Kvalitnejšie verejné politiky prostredníctvom lepšieho poznania občianskej spoločnosti". Fokusové skupiny v našom kraji budú v Banskej Bystrici -19. a 20. júna, a v Lučenci - 20. a 21. júna.
 
Prihláška na fokusové skupiny
 
 
Týždeň dobrovoľníctva 2019
 
V tradičnom termíne 16. - 22. septembra 2019 pripravujeme ďalší ročník Týždňa dobrovoľníctva. Pomôžte nám naplniť ho zmysluplnými aktivitami zapojením dobrovoľníkov a dobrovoľníčok. Podporíme myšlienku dobrovoľníctva v našom kraji i na celom Slovensku.
Zanechajte aj vy dôkazy o vašich dobrých skutkoch!
 
 
Centrum dobrovoľníctva, n.o. |  Komenského 21 
 
|  Banská Bystrica  |  974 01
 
 

Tento email sme zaslali na {EMAIL}

 
Sent by
SendinBlue