View in browser
 
 
APRÍL 2019
 
 
     V našom svete (alebo ako sa dnes hovorí – v našej sociálnej bubline) ľudia hovoria o rôznych problémoch. Mnoho ľudí vníma potrebu skutočnej reformy školstva, ďalších trápi klimatická zmena a najmä nečinnosť a nezáujem kompetentných, ale aj jednotlivcov. Smútime za vyrúbanými lesmi a vidíme medzery v sociálnej oblasti. Tak či tak, aj tu platí, že mnoho ľudí, mnoho chutí.
Veľa z týchto „diskusií“ sa však dejú v online priestore, kde to častokrát nie je rozhovor smerujúci k nejakému cieľu, ale monológy pripojených jednotlivcov. A tak  tu častokrát strávime množstvo času i energie bez efektu, s výnimkou tých, ktorí majú páky na zmenu. Veľmi vnímam dôležitosť diskusií, ale ešte dôležitejšie je vyjsť z pohodlia svojej obývačky a začať zmenu, o ktorej hovoríme – od seba. Aj malé krôčiky, ktoré na seba postupne nabaľujeme a inšpirujeme k tomu svoje okolie, sú významné a môžu spustiť niečo väčšie Veľa krát, viac ako  finančná podpora, či zmena z hora, pomôže ľudská prítomnosť a ochota pomôcť.
Prišla jar. Vyjdime zo svojich "bublín" do reálneho sveta. Rozprávajme sa spolu. Niečo osožné a nezištné podniknime. Tak, ako to robia dobrovoľníci a dobrovoľníčky. A hlavne, buďme pritom ľuďmi.
 
:: lucia
 
 
 
 
Tešíme sa, že sa medzi Dobropodniky - miesta, kde si môžu aktívni dobrovoľníci a dobrovoľníčky uplatniť DOBROkartu, zaradila aj lučenecká kaviareň 3Pé. Pri návšteve Banskej Bystrice je zasa možné uplatniť si zľavu na ubytovaní v novom hosteli Gran priamo v centre mesta, v letnej sezóne ponúkajú zľavu 20%. 
 
Coffee shop v 3Pé
 
 
Pre koordinárov a koordinátorky dobrovoľníkov pripravujeme v júni akreditované  vzdelávanie Manažment krátkodobých dobrovoľníckych aktivít. Informácie o presnom termíne a mieste vzdelávania zverejníme čoskoro, sledujte našu webovú alebo facebookovú stránku. 
 
 
SAVE THE DATE
Týždeň dobrovoľníctva 2019
 
Ak si robíte v organizácii aj dlhodobejšie plány, nezabudnite si rezervovať tradičný termín 16. - 22. septembra 2019 na Týždeň dobrovoľníctva.
Už teraz sa tešíme, aké aktivity do TD2019 prihlásite. Ozveme sa čoskoro!
 
 
 
Náš projekt Ruka v ruke, krok za krokom bol podporený grantom v programe Active Citizens Fund - Slovakia. Vďaka tejto podpore budeme šíriť know-how z našich dlhodobých dobrovoľníckych programov ďalším organizáciám v kraji. 
 
Dobrovoľníctvo v zariadeniach sociálnych služieb
 
Zúčastnili sme sa podnetnej konferencie, ktorú pripravila Platforma dobrovoľníckych centier v rámci medzinárodného projektu SoVol. Súčasťou programu boli aj workshopy plánovania a zavádzania dobrovoľníckych programov v zariadeniach sociálnych služieb. Bola to tiež príležitosť pozdieľať vlastné skúsenosti s dobrovoľníctvom v zariadeniach z rôznych kútov Slovenska. 
 
Informácie o konferencii a o projekte SoVol
 
 
Centrum dobrovoľníctva, n.o. |  Komenského 21 
 
|  Banská Bystrica  |  974 01
 
 

Tento email sme zaslali na {EMAIL}

 
Sent by
SendinBlue