||CONSTANT-PREHEADER||
 
View in browser
 
 
DECEMBER 2018
 
 
Každý rok v decembri nám príbehy ocenených, ale aj nominovaných dobrovoľníkov a dobrovoľníčok pripomenú silné svedectvá o tom, že pomáhať iným môže a vie aj žena, ktorá zápasí s ochorením, prinesie a zrealizuje myšlienku inkluzívneho ihriska pre deti s hendikepom. Porozprávali nám príbeh o tisíckach dobrovoľníkoch, ktorí 11 rokov chodili pomáhať a zachraňovať kalváriu, akej niet páru v celom bývalom Rakúsko- Uhorsku. A tiež sú tu nenápadní mladí muži a slečny, ktorí venujú svoj voľný čas v prospech iných, ktorým šťastie či už v podobe zdravia alebo stabilnej rodiny, nebolo dopriate. Všetci z nich sú ľudia, ktorí nečakajú, kedy všetko okolo nás bude dokonalé, ale sami rozmýšľajú ako prispieť. A potom sú tu seniori a seniorky, ktorí naplno využívajú svoj čas a talenty a chodia spríjemňovať čas starkým do domova hrou na harmoniku, pripravujú tvorivé diele a učia zručnostiam deti a dospelých, ktorí sú obdarovaní inak ako väčšina z nás.
Všetky príbehy Vás, nominovaných, výnimočných dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, sú pre nás a pre ďalších ľudí veľkou inšpiráciou a motiváciou meniť svet k lepšiemu.

Za to Vám, milé dobrovoľníčky a dobrovoľníci, zo srdca ďakujeme!
 
:: tím Centra dobrovoľníctva
 
 
 
SRDCE NA DLANI 2018
 
15 ocenených dobrovoľníkov, dobrovoľníčok a dobrovoľníckych projektov za rok 2018 je už známych. Inšpiratívne osobnosti z dobrovoľníckeho sveta vybrala spomedzi všetkých nominovaných nezávislá komisia: za mesto Banská Bystrica pani Monika Pastuchová, za Banskobystrický samosprávny kraj pani Zuzana Úradníčková, za UMB pani prorektorka Alexandra Bitušíková, zastúpenie za dobrovoľníctvo v kraji pani Jana Kamenská a za komunitnú sféru pani Beata Hirt. Emotívnym večerom s dojímavými dobrovoľníckymi príbehmi nás sprevádzal univerzitný orchester Mladosť.
 
 
O dobrovoľníctve so stredoškolákmi
 
Evanjelické gymnázium v Banskej Bystrici nás prizvalo priblížiť dobrovoľnícku prácu študentom. Na interaktívnych workshopoch sme so 60 stredoškolákmi hovorili o prínosoch dobrovoľníctva, ale aj o konkrétnych ponukách pre mladých dobrovoľníkov a dobrovoľníčky v našom kraji. Workshopy sa konali vďaka podpore MŠVVaŠ SR a Slovenského inštitútu mládeže IUVENTA.
 
 
Centrum dobrovoľníctva, n.o. |  Ružová 13  
 
|  Banská Bystrica  |  974 11
 
 

Tento email sme zaslali na {EMAIL}

 
Sent by
SendinBlue