View in browser
 
 
NOVEMBER 2018
 
 
Mesiac november nám priniesol niekoľko náročných výziev. Začiatkom mesiaca sme žili komunálnymi voľbami, nebolo tiež ľahké popasovať sa s dlhými tmavými večermi a výkyvmi počasia. November nám však doprial aj veľa slnka a u nás v centre aj viacero dobrovoľníckych workshopov. Žili sme Srdcom na dlani, odkrývaním príbehov inšpiratívnych ľudí... V jednu chvíľu s pocitom, či sa po úspechu minulého ročníka nájde dostatok dobrovoľníkov a dobrovoľníčok - nielen na nominácie, ale aj nominujúcich. Naše obavy boli našťastie zbytočné.
Zároveň sa pomaly schyľuje k bilancovaniu roka. Nielen pracovne a projektovo, ale aj v našej kancelárii cítime potrebu dokončiť veci, upratať a pripraviť priestor na niečo nové.
 
::Lucia
 
 
 
SRDCE NA DLANI 2018
 
Do tohto ročníka ocenenia Srdce na dlani sme prijali 45 nominácií dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, spolu s dobrovoľníckymi projektami, v 13-tich kategóriách. Za každou nomináciou sa ukrýva iný príbeh prospešnej dobrovoľníckej aktivity z rôznych kútov banskobystrického kraja. Kto si ocenenie Srdce na dlani prevezme, sa dozvieme už tento piatok 7. decembra 2018 o 17,00 hod v Cikkerovej sieni v Banskej Bystrici. 
 
 
 
 
Workshopy  o dobrovoľníctve v našich Infobodoch
 
Spoločne s našimi Infobodmi v Žiari nad Hronom a v Lučenci sme pripravili workshopy o dobrovoľníctve, našich aktivitách, službách a servise, na ktorých sme okrem iného prepojili organizácie s mladými dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami. 
 
Dobrovoľníctvo na mieru (nielen) pre seniorov
 
O dlhodobých dobrovoľníckych programoch najmä pre seniorov a seniorky sme hovorili v Banskej Bystrici vo Verejnej knižnici M. Kováča a v Komunitnom centre Fončorda. Predstavovali sme aj prácu s databázou dobrovoľníckych príležitostí a podebatili o rôznych aktivitách a prínosoch z dobrovoľníctva. Tiež sme zisťovali, aké komunikačné cesty sú pre seniorov a seniorky najefektívnejšie.
 
 
Lunch seminár - nové trendy v dobrovoľníctve
 
O nových trendoch v dobrovoľníctve sme hovorili s Betkou Brozmanovou z UMB. Okrem množstva zaujímavých informácií sme sa dozvedeli pozitívnu správu, že až polovica mladých ľudí vo veku od 15 - 30 rokov na Slovensku má skúsenosť s dobrovoľníctvom. 
 
fotogaléria
 
 
OPRI SA O MŇA!
 
Od začiatku školského roka sme opäť naplno rozbehli všetky naše dlhodobé dobrovoľnícke programy. Čítankovo má nové posily, pre mentoringový program Opri sa o mňa ešte hľadáme ďalších mladých dobrovoľníkov a dobrovoľníčky.
 
Video k programu Opri sa o mňa
 
 
Nová posila v tíme Centra dobrovoľníctva
 
Od jesene máme v tíme centra novú posilu. Je ňou Lucia Rossová, ktorá sa na tomto poste vymenila
s Mirkou Dubovskou.
Lucia k nám prišla z Komunitného centra Sásová, má bohaté skúsenosti s dobrovoľníckymi aktivitami najmäs práce s mládežou, v oblasti životného prostredia a vo vzdelávaní. Bude s vami komunikovať a konzultovať aj hodnotenie štandardov pre prácu s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami alebo sa s ňou stretnete na workshopoch, či supervíziách.. 
 
 
Centrum dobrovoľníctva, n.o. |  Ružová 13  |  Banská Bystrica  |  974 11
 
 

Tento email sme zaslali na {EMAIL}

 
Sent by
SendinBlue