Zásadné objavy o Mayoch – a viac.
 
Nezobrazuje sa Vám e-mail správne? Kliknite sem.
 
 
["Comenius University in Bratislava, Faculty of Arts"]
 
 
Filozofická fakulta UK má nové vedenie
 
Novým dekanom fakulty je od 6. mája prof. Marián Zouhar. Analytický filozof a logik zastával v posledných dvoch rokoch funkciu prodekana pre vedu a vedecký výskum.
 
 
 
 
Rozlúčili sme sa s profesorom Martinom Slobodníkom
 
Náhla smrť dekana FiF UK profesora Martina Slobodníka 14. apríla 2019 hlboko zasiahla všetkých, ktorí ho poznali. Akademická obec UK sa s ním rozlúčila na pietnej spomienke v Aule UK. Spomínali sme na neho ako na významného odborníka na Čínu a Tibet, kolegu, spolužiaka a učiteľa.
 
V átriu fakulty bola výstava
o Anne Frankovej
 
Výstava okrem príbehu Anny Frankovej, jednej z najznámejších obetí holokaustu, priniesla i dnešné príbehy mladých ľudí, ktorí na vlastnej koži pocítili diskrimináciu i predsudky. Výstava bola určená hlavne stredoškolákom a sprievodcov po výstave im robili ich rovesníci z bratislavských gymnázií.
 
 
 
Nový výskum psychológa
z FiF UK pomôže pacientom
so schizofréniou
 
Schizofréniou trpí 1 % populácie, čo je na Slovensku asi 50 000 ľudí. Až 75 % pacientov má ťažkosti s čítaním emočných výrazov a usudzovaním, čo si iní ľudia myslia. Nový výskum dr. Michala Hajdúka z Katedry psychológie FiF UK prispeje k účinnej terapii na podporu ich sociálno-kognitívnych zručností.
 
Naša študentka psychológie skúmala, ako motivovať zamestnancov
 
Študentka psychológie Katarína Dubovcová z FiF UK zopakovala
v slovenských podmienkach slávny experiment, aby ukázala, ako záujem o prácu zamestnanca a vedomie zmyslu vplývajú na jeho výkon a pocit spokojnosti. Ľuďom zďaleka nejde len o peniaze, tvrdí študentka. Výsledky jej dipomovej práce si všimli aj v médiách.
 
 
 
Vtipná fundraisingová kampaň spropagovala budúce akademické centrum UniverSaal
 
Pod heslom „Vrazte prachy do filozofie“ prebehla v máji fundraisingová kampaň na podporu vytvorenia akademického centra UniverSaal na Filozofickej fakulte. Vtipné video o filozofii ako úspešnej dvetisícročnej firme sa virálne šírilo cez sociálne siete.
 
Filozofická fakulta má novú profesorku sociológie
 
Prezident Andrej Kiska menoval 27. marca 2019 za profesorku Gabrielu Lubelcovú z Katedry sociológie FiF UK. Blahoželáme! Prof. Gabriela Lubelcová sa venuje najmä sociológii sociálnych problémov, kriminológii, sociálnej politike a stratégiám aktivizácie sociálnych aktérov.
 
 
Viete o ďalších absolventoch našej fakulty? Pošlite im náš newsletter. Tu sa môžu zaregistrovať.
 
 
Univerzita Komenského v Bratislave
Filozofická fakulta
Gondova 2
814 99 Bratislava
fif.newsletter@uniba.sk
Facebook
 
 
© 2019 Univerzita Komenského v Bratislave, Filozofická fakulta