View in browser
 
 
MAREC 2018
 
 
 
Počas svojho detstva som dostala od maminy nezvyčajný dar. Ako dievčatko som mala možnosť vyrastať v zákulisí opery. Mamka je hornistka a neraz som sedela pri nej v orchestrálnej jame. Bála sa, že sa Rusalka zrúti z pódia priamo na mňa :). Hypnoticky sledovala dirigentskú paličku či obdivovala starú pani Marii s francúzskym šarmom, ktorá hrala na harfu a vlastnila rozmanité tabatierky. Dodnes milujem vôňu lepidla, fermeže, kolofónie a cigaretového dymu z muzikantských ladiarní, ktorá mi v momente spustí spomienky na detstvo v divadle. Vyrastala som popri hudobníkoch, a hoci nie som žiadny hudobnícky extratalent, myslím, že práve táto autentická skúsenosť mi umožnila vnímať hudbu, jej odtiene a kvalitu úplne inak. 
Dobrovoľníctvo je úžasné v tom, že si môžete vybrať, k akým ľuďom pôjdete dobrovoľníčiť. Okrem toho, že pomôžete dobrej veci, budete aj rásť. Formovať sa, získavať zážitky a skúsenosti práve medzi ľuďmi, ktorí sú vám sympatickí, inšpirujúci a autentickí v tom, čo robia. A to vám nedá žiadny kurz. Žiadna škola. Žiadna kniha.
Autentický človek koná a ide druhým príkladom. Je skvelé, že práve vďaka dobrovoľníctvu sa tomu vieme k takýmto ľuďom priblížiť a napr. vďaka pomoci organizácii, ktorá sa venuje opusteným deťom v domovoch, môžeme vidieť viac do problematiky nechcených detí. Byť priamo v organizačnom tíme maratónu a stať sa súčasťou každého odbehnutého km maratónskymi bežcami. Alebo hoci ísť len tak na zmrzlinu s tými, ktorých kvôli hendicapu vytesňujeme zo svojich životov a pritom si ale neuvedomujeme, o aké životné posolstvá prichádzame.
 
                                                                   ::Silvia  
 
 
 
Dobrovoľnícke ponuky priamo "vo vrecku" :)
 
Centrum dobrovoľníctva má pre dobrovoľníkov, ale aj organizácie horúcu novinku. Vďaka našej DOBROAPKE si vedia nájsť dobrovoľnícku príležitosť v BB kraji prakticky kedykoľvek. Preto vyzývame organizácie, aby neváhali a zverejňovali v datábaze svoje ponuky.
 
Prihlásenie organizácie do databázy
 
 
(NE)obyčajní ľudia - Natália
 
"Zapájam seniorov a seniorky do aktívneho života, motivujem starších, aby nesedeli doma, aby sa našli a spoločne sa stretávali, aby odovzdávali ostatným, čo vedia."
hovorí pani Natália Ceglédyová, regionálna koordinátorka pobočka AkSen – aktívny senior, o. z., v Banskej Bystrici
 
Celý príbeh
 
 
 
Ešte stále rozmýšľate?
 
Centrum dobrovoľníctva, n.o. je aj v tomto roku prijímateľom 2% z dane. Peniaze prioritne používame na podporu našich dlhodobých programov, propagáciu dobrovoľníctva, podporu a vzdelávanie dobrovoľníkov či ich koordinátorov.
 
Viac info tu
 
 
 
20 rokov dobrovoľníctva na UMB
 
V utorok 20. marca 2018, v Cikkerovej sieni historickej radnice na Námestí SNP v Banskej Bystrici, naša Betka debatovala o dobrovoľníctve a service learningu na podujatí Univerzita mestu, mesto univerzite.
 
Čítaj viac
 
Info stánky o dobrovoľníctve
 
Študentky sociálnej práce, ktoré boli u nás v Centre dobrovoľníctva na odbornej praxi navštívili od 13. do 21. marca všetky fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Pri príležitosti 20. výročia dobrovoľníctva na UMB, vo svojom stánku zoznamovali záujemcov s dobrovoľníctvom a aktuálnymi dobrovoľníckymi príležitosťami.
 
Fotogaléria
 
 
 
Aprílová supervízia
 
Koordinujete dobrovoľníkov/čky a potrebujete vyvetrať hlavu a utriasť si myšlienky? Máme tu jeden horúci, aprílový termín SUPERVÍZIE pre koordinátorov a koordinátorky. UŽ LEN DNES môžete vyplniť online prihlášku a vidíme sa!
 
Prihláška
 
Ventilček kvality
 
Ste organizácia ktorá pracuje s dobrvoľníkmi a chce sa v tom zlepšovať? Spolu s Platformou dobrovoľníckych centier Vám ponúkame možnosť konzultácie a získania štandardov kvality. Sme tu pre Vás, aby sme poradili ako s dobrovľníkmi/čkami robiť ešte lepšie.
 
Čítaj viac
 
Školenie pre dobrovoľníkov
 
Už tento rok v júny spustíme školenie ProVol určené pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, ktoré si môžu zlepšiť svoje zručnosti v 10 oblastiach. V galérii nájdete foto z minuloročných školení. Sledujte nás :)
 
Čítaj viac
 
 
Facebook   Twitter   Instagram
 
 
Centrum dobrovoľníctva |  Ružová 13  |  Banská  |  974 01
 
 

Tento email sme zaslali na {EMAIL}

 
Sent by
SendinBlue