Zásadné objavy o Mayoch – a viac.
 
Nezobrazuje sa Vám e-mail správne? Kliknite sem.
 
 
["Comenius University in Bratislava, Faculty of Arts"]
 
 
Podporte Centrum UniverSaal 2 % z daní
 
Pripravované kreatívne centrum UniverSaal, ktoré vzniká prestavbou bývalých stajní v budove FiF UK na Gondovej ulici, už dostalo konkrétnu podobu. Architektonické štúdio P-L-U-R-A-L predstavilo návrh vizualizácie. Vznik centra je tento rok možné podporiť aj 2 % z daní.
 
 
 
 
Film Ostrým nožom mal premiéru, inšpiráciou bola tragédia študenta FiF UK
 
 
Vo februári mal v slovenských kinách film Ostrým nožom režiséra Teodora Kuhna. Jeho námetom je dodnes nevyriešená vražda študenta filozofickej fakulty Daniela Tupého z roku 2005. Nakrúcal sa aj v autentických priestoroch Univerzity Komenského.
 
 
AmosFest pri 100. výročí UK sa teší aj na absolventov
 
AmosFest, študentský festival, ktorý sa každoročne sa koná v Mlynskej doline, sa tento rok nesie v znamení osláv 100. výročia Univerzity Komenského. Jeho cieľom je posilniť vzťah študentov, zamestnancov i absolventov rôznych fakúlt Univerzity Komenského v Bratislave k značke národnej univerzity. Od 9. do 12. mája ponúkne pestrý hudobný, zábavný i športový program.
 
 
 
Budúci novinári sa vzdelávajú v novom multimediálnom štúdiu
 
Katedra žurnalistiky FiF UK má nové multimediálne štúdio. Študenti sa tak už počas štúdia budú môcť pripraviť sa svoje na budúce pôsobenie v praxi v rôznych typoch médií.
 
Uplynulo 50 rokov od hladovky študentov za Jana Palacha
 
V januári 1969, po tragickej smrti pražského študenta Jana Palacha sa skupina študentov rozhodla držať protestnú hladovku a pripojiť sa tak k jeho odkazu. 5 dní a 5 nocí strávili vo vestibule budovy UK na Šafárikovom námestí. Spomienky viacerých priamych účastníkov z filozofickej fakulty sme zaznamenali po 50 rokoch.
 
 
 
Etela Farkašová získala ocenenie Krištáľové krídlo
 
Filozofka a spisovateľka Etela Farkašová, dlhoročná pracovníčka Katedry filozofie a dejín filozofie FiF UK získala ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2018 v kategórii publicistika a literatúra. E. Farkašová vydala v r. 2018 román Scenár, za ktorý získala aj prestížnu literárnu cenu Anasoft Litera.
 
Filozofická fakulta ako jedna z prvých vysokých škôl na Slovensku rozhodne odsúdila plagiátorstvo
 
Vedenie Filozofickej fakulty UK rozhodne odmietlo relativizáciu elementárnych pravidiel akademickej práce a etiky, ku ktorým došlo začiatkom roka 2019 z úst viacerých politikov a ústavných činiteľov. Fakulta tak bola jedným z prvých akademických pracovísk na Slovensku, ktorá sa jednoznačne vyjadrila k prípadu plagiátorstva predsedu NRSR A. Danka.
 
 
Viete o ďalších absolventoch našej fakulty? Pošlite im náš newsletter. Tu sa môžu zaregistrovať.
 
 
Univerzita Komenského v Bratislave
Filozofická fakulta
Gondova 2
814 99 Bratislava
fif.newsletter@uniba.sk
Facebook
 
 
© 2019 Univerzita Komenského v Bratislave, Filozofická fakulta