Zásadné objavy o Mayoch – a viac.
 
Nezobrazuje sa Vám e-mail správne? Kliknite sem.
 
 
[
 
 
Vážené čitateľky a čitatelia,
 
v súvislosti s nedávnymi zmenami legislatívy si Vás dovoľujeme požiadať o súhlas na zasielanie týchto e-mailov. Kliknutím na tento odkaz alebo na tlačidlo nižšie potvrdíte, že si želáte dostávať náš newsletter a ďalšie informácie o činnosti Filozofickej fakulty. Samozrejme, aj naďalej platí, že kedykoľvek sa môžete odhlásiť pomocou odkazu, ktorý uvádzame na konci každého e-mailu.
 
Viac o tom, ako Univerzita Komenského v Bratislave pracuje s Vašimi osobnými údajmi, sa dozviete tu.
 
 
Absolventi Filozofickej fakulty nemajú po škole problém zamestnať sa
 
Naozaj majú absolventi spoločenskovedných a humanitných odborov problém uplatniť sa na trhu práce? Nový prieskum medzi absolventmi Filozofickej fakulty UK ukázal, že to tak nie je – do roka po škole sa zamestná 95 % z nich, z toho dve tretiny z nich sa uplatnia v odbore, ktorý vyštudovali, alebo v príbuznom odbore.
 
 
 
 
Stredoškoláci zažili deň v koži vysokoškolákov
 
 „Bolo to super,“ zhodnotila gymnazistka Natália z Gymnázia Matky Alexie v Bratislave svoje dopoludnie na Univerzite Komenského. Natália bola jednou z takmer 700 stredoškolákov, ktorí tento rok navštívili podujatie Zaži deň v koži vysokoškoláka. Už po tretí raz fakulty Univerzity Komenského pripravili sériu zaujímavých prednášok pre budúcich vysokoškolákov. Boli medzi nimi aj odborníci z Filozofickej fakulty UK.
 
UniverSaal odštartoval Nultou hodinou
 
Budúce kultúrne, vzdelávacie a spoločenské centrum UniverSaal, ktoré vzniká v historickej budove Filozofickej fakulte Univerzity Komenského na nábreží Dunaja, odštartovalo svoju existenciu Nultou hodinou, plnou hudby, divadla a humoru. Vydarené podujatie potvrdilo, že priestor má na takéto podujatia skvelé podmienky a veľký potenciál.
 
 
 
Kto nás súdi? Výskumníci z FiF UK skúmali naše súdnictvo
 
Najnovší výskum politológov z Filozofickej fakulty ukazuje, že ľudia v súdnictve si dnes žijú vlastným životom a niektoré tendencie si prenášajú ešte z čias komunizmu. Svoje zistenia zhrnuli v knihe Nedotknuteľní? Politika sudcovských kariér na Slovensku v r. 1993 – 2015.
 
Študenti trénovali moderovanie na Grilovačke slovakistiky
 
Mnohí absolventi štúdia slovenčiny na filozofickej fakulte sú dnes úspešnými moderátormi v rozhlase či televízii. Súčasní študenti si svoje moderátorské skúsenosti vyskúšali 26. apríla v átriu fakulty pri „grilovaní“ svojich učiteľov (video). Pokúsili sa vytiahnuť z nich to, čo na hodinách nezvyčajne neprezrádzajú.
 
 
Viete o ďalších absolventoch našej fakulty? Pošlite im náš newsletter. Tu sa môžu zaregistrovať.
 
 
Univerzita Komenského v Bratislave
Filozofická fakulta
Gondova 2
814 99 Bratislava
fif.newsletter@uniba.sk
Facebook
 
 
© 2018 Univerzita Komenského v Bratislave, Filozofická fakulta