View in browser
 
 
["Centrum dobrovoľníctva"]
 
 
OKTÓBER - NOVEMBER 2017
 
 
O ľuďoch so "srdcom na dlani"

Ľudí, čo majú „srdce na dlani,“ je veľmi veľa. Ich skutky sú však tiché a neokázalé, pretože nepotrebujú hlasno hovoriť o tom, čo robia pre iných. Častokrát sa pomáhanie stalo ich životným štýlom a ľudia naokolo to vnímajú ako "bežnú" vec. My však vieme, že to nie je bežné.. Vieme, že je dôležité vedieť im poďakovať a oceniť ich, pretože akákoľvek dobrovoľnícka činnosť má pre našu spoločnosť nevyčísliteľnú hodnotu. Porozmýšľajte, či poznáte takého človeka…
Našou snahou je vyzdvihnúť a oceniť ľudí, ktorých dobrovoľná práca je výnimočná, vysoko prospešná a ktorí sú inšpiratívnym príkladom aj pre ostatných. Už po jedenásty krát budeme spolu s vami oceňovať dobrovoľníkov a dobrovoľníčky z celého Banskobystrického kraja, ktorí nezištne pomáhajú vo svojom okolí, a robia množstvo skvelej práce dobrovoľne a zadarmo. Od roku 2007 sme odovzdali už 114 ocenení výnimočným ľuďom a to nie je málo.
Nominácie na toto ocenenie budeme zbierať už len necelé tri dni. Nepremeškajte príležitosť poďakovať sa a oceniť človeka "so srdcom na dlani", ktorého máte vo Vašom okolí.

 
:: tím Centra dobrovoľníctva
 
Ako nominovať dobrovoľníkov a dobrovoľníčky
 
Poznáte človeka, ktorý dobrovoľne tvorí skvelé akcie, podujatia, projekty? Človeka, ktorý obetavo a nezištne pomáha iným? Neschovávajte si ho pre seba a dajte o ňom vedieť. V banskobystrickom kraji sa hľadajú ľudia so srdcom na dlani. Nominujte niekoho, kto nezištne pomáha.
 Oceňovanie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok je aktivitou, ktorá smeruje k zvýšeniu statusu dobrovoľníctva v očiach verejnosti, jeho prestíže, ale aj k samotnému rozvoju dobrovoľníckych aktivít. 
Nominovať môžete ako organizácia, aj ako skupina minimálne 3 osôb, do 10.11.2017.
Ďalšie informácie o oceňovaní, nominačný formulár a štatút oceňovania, nájdete na stránke www.centrumdobrovolnictva.sk
O oceneniach rozhodne hodnotiaca komisia, a ocenenia odovzdáme 8.12.2017 o 17:00 na slávnostnom podujatí v Radnici na Námestí SNP v Banskej Bystrici. Slávnostné podujatie sa koná pod záštitou pána primátora mesta Banská Bystrica.
 
Hlasovať o dobrovoľníckej aktivite Týždňa dobrovoľníctva 2017 môžete na Facebooku. Tá aktivita, ktorá bude mať 16.11.2017 najviac hlasov, dostane ocenenie „Srdce na dlani" v kategórii „Dobrovoľnícka aktivita Týždňa dobrovoľníctva 2017".
 
Partneri podujatia Srdce na dlani:
:: PRIPRAVUJEME
 
 
NOVÝ dobrovoľnícky program pre seniorov
 
Už teraz, v novembri spúšťame nový medzigeneračný dobrovoľnícky program pre seniorov, ktorého hlavnou aktivitou je čítanie rozprávok deťom v materských školách. V Banskej Bystrici sa zapojili 4 škôlky a takmer 10 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok. Napäto očakávame, ako sa im bude dariť a malým deťom páčiť :). Seniorov a seniorky ešte čaká workshop k výberu kníh a zaškolenie do programu.  Najaktuálnejšie info sledujte na našom FB.
 
My na facebooku
 
Novembrová SUPERVÍZIA
 
Srdečne Vás pozývame na predposlednú supervíziu pre koordinátorov dobrovoľníkov, ktorá sa uskutoční 21.11. 2017 v priestoroch Komunitnej nadácie Zdravé mesto o 12,30 hod na Komenského 21 v Banskej Bystrici (sídli tam aj Nadácia Ekopolis). Celým stretnutím nás prevedie Roman Mojš. Tešíme sa na Vás. Stačí sa len prihlásiť a prísť!
 
Prihlás sa tu!
 
DOBROkarta
 
Rozmýšľate ako odmeniť tých, ktorí to nečakajú, aj napriek tomu, že si to zaslúžia?
DOBROkarta je unikátny spôsob, akým dokážeme dobrovoľníkom/čkam a koordinátorom/kám poďakovať za ich čas a energiu, ktorú venovali dobrovoľníckej činnosti. Centrum dobrovoľníctva sa práve k Vianociam rozhodlo spustiť túto kartu v banskobystrickom kraji so známkou platnou na rok 2018. Aké sú podmienky? Viac info nájdete na našej webstránke.
 
Viac o karte
 
:: BOLO
TÝŽDEŇ DOBROVOĽNÍCTVA v číslach a fotografiách
 
 
 
Vráťte sa s nami ešte raz k tohtoročnému Týždňu dobrovoľníctva.
Ukázali sme spolu, že aj v našom kraji je DOBRA DOSŤ!
Ďakujeme Vám:-)
 
Fotografie z TD 2017
 
 
 
Pokec
 
Už tradične koncom septembra koordinátorky dobrovoľníckych programov z Centra dobrovoľníctva postavili priamo na pôde Pedagogickej fakulty stánok a s okoloidúcimi študentmi "kecali" hlavne o ponuke dobrovoľníckych programov. Vďaka Janke, Veronike či Jele tak môžeme privítať v našich radoch aj nové dobrovoľníčky!
 
Viac fotografií
 
Cesta
skutočných príbehov
 
Cestou skutočných príbehov prešlo na konci septembra 40 "čitateľov." Počúvali príbehy o dobrovoľníctve v organizácii Úsmev ako dar, či v programe Opri sa o mňa, príbehy o service learningových projektoch Špajza a DOVY a o možnostiach dobrovoľníctva cez Databázu dobrovoľníckych ponúk, ktorú spravuje Centrum dobrovoľníctva.
Všetkým "živým knižkám" aj ich "čitateľom" veľmi ďakujeme.
Tešíme sa na nové dobrovoľníčky a dobrovoľníkov a nové dobrovoľnícke projekty, či nápady:-)
 
Viac fotografií
MAPA DOBROVOĹNÍKOV
 
Workshop pre seniorky
 
Workshop o dobrovoľníctve v rámci Akadémie európskeho seniora sa uskutočnil v KOMUCE na Robotníckej ulici.
Zúčastnilo sa ho 11 senioriek.
Mnohé z nich sú dobrovoľníčkami vo viacerých oblastiach a niektoré sa na konci workshopu rozhodli zapojiť do nového dobrovoľníckeho programu Čítankovo.
 
Viac fotografií
 
 
Centrum dobrovoľníctva v Sarajeve
 
Začiatkom októbra sa v Sarajeve stretli ľudia z mimovládnych organizácií, učiteľky, učitelia, na prvomj týždni venovanému service-learningu, v strednej a východnej Európe.
Nemohli sme tam chýbať.
 
Viac fotografií
 
 
Facebook   Twitter   Instagram
 
 
Centrum dobrovoľníctva |  Ružová 13  |  Banská  |  974 01
 
 

Tento email sme zaslali na {EMAIL}

 
Sent by
SendinBlue
 
 
© 2017 Centrum dobrovoľníctva