View in browser
 
 
["Centrum dobrovoľníctva"]
 
 
September 2017
 
 
O vďačnosti
 
"Dobrovoľníctvo? Kdeže,... nemám čas. Ja som zamestnaný/zamestnaná..."
"...na to nemám čas, mám rodinu..."

 
Žijeme vo svojich bublinách.
 
V tej jednej "sa nedá," v tej druhej "sa dá" a tak môže vzniknúť banskobystrický Amfik, singletraily, Záhrada, byť obnovené Artforum, môžu fungovať komunitné centrá v Sásovej aj na Fončorde. Má kto viesť skautské kluby, či Pathfinder, šachové krúžky, parkour, filmové kluby, môžu byť osadené pamätné kamene Stolpersteine, vymaľovaná ulička, lampy v parku, či podchod, vzniknú kampane za udržateľnú dopravu, či proti fašizmu a nenávisti...

Podujatia, stretnutia, akcie, ktoré sú dôležité, krásne, alebo príjemné, alebo všetko dokopy.
 
Lebo mnohí ľudia robia tak veľa!
 

:: mirka a silvia
 
 
Týždeň dobrovoľníctva 2017! Pridajte sa!
 
Aj tento rok sa od 16. do 22. septembra v našom meste uskutoční Týždeň dobrovoľníctva. Ide o kampaň, v ktorej sa ktokoľvek môže zapojiť do zaujímavých a prospešných aktivít, ktoré organizujeme v spolupráci s desiatkami ďalších organizácií a neformálnych skupín. Jej cieľom je zvýšiť informovanosť a zapojiť ľudí do aktivít, vďaka ktorým môžu získať dobrý pocit a zároveň zlepšiť a skrášliť svet okolo seba. Spolu ukážeme, že DOBRA JE DOSŤ!
 
 
 
 
Supervízia
 
Ponúkame supervízne stretnutie s certifikovanou supervízorkou Mgr. Evou Teťákovou z o. z. Návrat pre koordinátorov dobrovoľníkov.
 
Príďte a pozdieľajme spoločne svoje radosti, starosti, objavy zo sveta dobrovoľníctva a koordinovania dobrovoľníkov.
 
O 15:00 v skautskej klubovni na prízemí Komenského 21
 
Prihláste sa
 
Piknik
 
Príď na neformálny dobrovoľnícky piknik! Niečo fajné ochutnáme, porozprávame sa ako sa vám v organizáciách darí a čo by ste potrebovali. Vyhodnotíme si Týždeň dobrovoľníctva, pozrieme sa spoločne koľko DOBRA do nášho
kraja prišlo a bude nám veeeeľmi dobre.
 
O 17:00 v CNK Záhrada
 
Piknik v Mape akcií
MAPA DOBROVOĹNÍKOV
 


Mladí reportéri
 
V pondelok medzi 10:00 a 13:30 sa budú v uliciach Banskej Bystrice pohybovať naši dobrovoľníci, budú informovať o dobrovoľníctve a budú vytvárať mapu dobrovoľníkov.

Zaregistrujte sa do našej databázy ako dobrovoľník či dobrovoľníčka, zaznačte svoju približnú adresu do mapy na našej webstránke. Zdieľajte, čo Vám prinieslo dobrovoľníctvo a tak inšpirujte k dobrovoľníctvu ďalších ľudí.
Spolu ukážeme, že DOBRA JE DOSŤ!
 
Mapa dobrovoľníkov
 
Pripravujeme:
 
 
Bolo:
 
Workshop o service learningu
 
Centrum dobrovoľníctva s podporou Nadácie SLSP, Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a mesta Banská Bystrica, zorganizovalo 6.9.2017 v priestoroch Pedagogickej fakulty UMB v Banskej Bystrici, workshop pre učiteľky a učiteľov škôl banskobystrického kraja, kde sa dozvedeli, ako v škole plánovať a realizovať service learningové projekty.
Lektorkou bola naša Betka Gregorová Brozmanová.
Tešíme sa z piatich vznikajúcich projektov:-)
 
Viac informácií
 
 
Centrum dobrovoľníctva
na Radvanskom jarmoku
 
Chodíte na Radvanský jarmok kvôli párancom? Alebo vareškám? Či na program na malom pódiu za Barbakanom?
My sme boli presne tam! Neďaleko od toho pódia, varešiek aj párancov. Boli sme tam preto, aby sme vás stretli. Prišli ste sa s nami stretnúť, porozprávať, zanechať stopu na mape, či dozvedieť sa, čo je to dobrovoľníctvo. Prišli ste nám porozprávať vaše dobrovoľnícke príbehy. Počas troch dní sme stretli mnohých ľudí so "srdcom na dlani," ktorých stopu sme pridali do Mapy dobrovoľníkov.
Spolu ukazujeme, že DOBRA JE DOSŤ!
 
Viac fotiek
 

Partneri Týždňa dobrovoľníctva 2017
 
Facebook   Twitter   Instagram
 
 
Centrum dobrovoľníctva |  Ružová 13  |  Banská  |  974 01
 
 

Tento email sme zaslali na {EMAIL}

 
Sent by
SendinBlue
 
 
© 2017 Centrum dobrovoľníctva