Zásadné objavy o Mayoch – a viac.
 
Nezobrazuje sa Vám e-mail správne? Kliknite sem.
 
 
[
 
 
Naši vedci odhaľujú tajomstvá civilizácie Mayov
 
Centrum mezoamerických štúdií Katedry porovnávacej religionistiky FiF UK pod vedením profesora Milan Kováča sa významne podieľa na zásadných objavoch týkajúcich sa mayskej civilizácie. Bolo súčasťou medzinárodného konzorcia, ktoré leteckým laserovým skenovaním objavilo pod guatemalskou džungľou množstvo mayských stavieb.
 
 
 
 
Absolventi fakulty sa zišli „po škole“
 
Vyše 80 absolventov našej fakulty prijalo pozvanie na spoločenský večer s názvom „Filozofi po škole – návrat na alma mater“. Filozofickú fakultu za jej takmer sto rokov skončilo vyše 30 000 absolventiek a absolventov, ktorí výrazne formovali našu krajinu, boli a sú úspešní doma aj v zahraniční. Januárové podujatie plné hudby, humoru a priateľských stretnutí bolo jednou z prvých akcií, ktorými chce fakulta začať tradíciu rozvíjania vzťahov so svojimi bývalými študentkami a študentmi. Ambíciou je vytvorenie alumni klubu, aby storočnicu fakulty o tri roky oslávilo spolu čo najviac absolventiek a absolventov. Pozrite si krátke video z večera.
 
„Univerzita nemôže byť slonovinová veža“
 
Fakulta zareagovala na také hrozby pre demokraciu, akými sú propaganda, falošné správy, prekrúcanie faktov a relativizovanie pravdy novým celofakultným kurzom Liberálna demokracia v čase alternatívnych faktov. „Univerzita nemôže byť slonovinová veža. Je našou povinnosťou využiť náš odborný potenciál na to, aby sme reflektovali dianie v spoločnosti,“ hovorí prodekan FiF UK Martin Slobodník. Študentom okrem akademikov prednášali aj experti z think-tankov, mimovládnych organizácií či médií.
 
 
 
Literárnu vedkyňu A. Bokníkovú nominovali na Krištáľové krídlo
 
Doc. Andrea Bokníková, PhD. z Katedry slovenskej literatúry a literárnej vedy našej fakulty bola nominovaná na ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2017 v kategórii publicistika a literatúra. Nomináciu získala za svoju unikátnu knihu Potopené duše. Z tvorby slovenských poetiek v prvej polovici 20. storočia.
 
UniverSaal bude nové centrum fakultného života
 
Nedostatok priestorov na stretávanie, štúdium či spoločnú tvorivú činnosť sa vedenie FiF UK rozhodlo riešiť v spolupráci s občianskym združením Univerzál rekonštrukciou bývalých stajní v malom átriu budovy na Gondovej 2. Budúce akademické multifunkčné kultúrne centrum UniverSaal bude tiež priestorom na dialóg akademického sveta a verejnosti.
 
 
 
Rekonštrukcia skladov odhalila storočné maľby
 
Rekonštrukcia priestorov Slovanského seminára na prízemí fakulty priniesla neočakávaný objav. Tmavé miestnosti slúžiace roky ako sklad kníh boli kedysi nádhernými sálami vyzdobenými nástennými maľbami, kde zrejme hodovali dôstojníci cisárskej armády.
 
 
Viete o ďalších absolventoch našej fakulty? Pošlite im náš newsletter. Tu sa môžu zaregistrovať.
 
 
Univerzita Komenského v Bratislave
Filozofická fakulta
Gondova 2
814 99 Bratislava
fif.newsletter@uniba.sk
Facebook
 
 
© 2018 Univerzita Komenského v Bratislave, Filozofická fakulta