Sat Nam armas Kundalini Stuudio pere!
 
Life is a gift, let it flow.
       ~ Yogi Bhajan
 
 
 
Voolamine
 
Meil on sisemine tung OLLA KEEGI. Lapsena unistame saada baleriiniks, näitlejaks või prügiauto juhiks. Hiljem tavaliselt need unistused muutuvad, aga ei kao vajadus kvalifitseeruda kellekski. See on loomulik protsess. Ja siis me mängimegi neid kellekski olemise rolle ja mänge ning mingil hetkel enamasti samastume nendega ning kaotame ära selle osa endast, kes on kõikide nende rollide all peidus. Meie põhiolemus.
Mediteerides võime järsku kogeda seda, et need maskid hakkavad lagunema ning meil tekib hirm. Hirm, et kui need elu jooksul loodud identiteedid kaovad, siis ma EI OLE JU MITTE KEEGI. Kui ma ei ole arst, õpetaja, jurist, autojuht, kes ma siis olen? Mittekeegi? Oh õudust, kui ma pole keegi, siis mind polegi ju olemas, teeb ego järelduse.
On suur julgus lubada endal kogeda, et sa oled MITTEKEEGI. On suur julgus kogeda tühjust. Selles mittekeegi olemises sisaldub aga kõik. Selles sisaldub rohkem, kui piiratud meel suudab ette kujutada. Selles sisaldub KÕIKSUS. Selles sisaldub kogu Looming.
Sellel hetkel, kui lubad endal kogeda, et oled täiesti tühi, hakkab kõik ühtäkki voolama: energia, loovus, elu. Elu saab nüüd võimaluse voolata nii sinu sees kui ka läbi sinu, sest enam pole tõkkeid. Sa koged, et oled täielikult kohal, täielikus lõdvestuses, täielikus vastuvõtmise ja andmise seisundis. Kõik saab juhtuda.
Luba endal tühjeneda kõigest ja olla mittekeegi ilma maskide ja rollideta. Anna Elule võimalus väljendada end läbi sinu. Luba Elul end juhtida. Luba endal olla voolamises, et kogeda seda imelist loomingut - Elu imet.
 
Juunikuu meditatsioonisoovitus
Meditatsioon kõigile kui elu voo kandjatele 
 
      1. osa:
Asend: istu lihtsas poosis.
Mudra: vii käed karu haardesse rinnaku kõrgusele nii, et vasaku käe selg jääb keha poole.
Silmad on suletud või fookusega nina otsal.
Mantra: Humee Hum Bhram Ham, esitajaks Nirinjan Kaur. Iga mantra sõna lausumisega pinguta karu haaret.
 Kestus: 11 minutit.
      2. osa:
Hoia asendit ning hoia tugevalt karu haaret. Hinga aeglaselt ja sügavalt. Loo tasakaal maa magnetvälja ning taeva energiavälja vahel.
Kestus: 3 minutit
Lõpetuseks: hinga sügavalt sisse, hoia hinge sees. Hinga välja. Korda veel 2 korda ja lõdvestu.
 
Vaata meditatsiooni
Joogatunnid
 
Kundalini Stuudio igapäevarütm hakkab taastuma 1. juunist. Sellest päevast alates on avatud kõik kundalini jooga grupid: E kell 17.30 ja 19.30, T kell 16.00, K kell 17.30 ja R kell 08.00.
Juunikuu joogatundides on samuti teemaks voolamine, fookuses on erituselundid: neerud ja põis. Kuna emotsioonid on ka vee element, siis tegeleme rohkem ka nendega. Loome süsteemis tasakaalu, sest erituselundid on füüsilise keha tasakaalustajad (neerud selekteerivad välja, mis on kehale ebavajalik ning vajab väljutamist ja mis on vajalik -see imendub kehasse tagasi).
 
Esmaspäeval kella 19.30 grupi tunni ajal toimub ka ONLINE tund + selle tunni salvestus, seega on endiselt võimalik sellel kellajal teha tundi kaasa ilma kodust väljumata. Lepingulised õpilased saavad tundi sisenemise lingi tasuta, teistel tuleks online tunnis osalemiseks tasuda 10€.
Kui ei ole võimalik online tunnis osaleda, siis võib alates teisipäevast 8€ eest osta esmaspäevase tunni salvestus. Salvestus on aktiivne 7 päeva. Alates juunist peavad ka lepingulised õpilased salvestuse eest eraldi tasuma. Arusaadavatel põhjustel on hetkel kõigil majanduslikult keerulised ajad. Kui osaluspanus on sinu jaoks liiga kallis, kirjuta: kundalinistuudio@gmail.com, leiame lahenduse.
 
Kundalini jooga tunde saab külastada ka kasutades tasumiseks Sport ID teenust.
 
Palun teie mõistvat ja toetavat suhtumist säilitamaks gruppides inimeste arvud võimalikult väikesed, et lähikontakte oleks vähe (igas grupis saab osaleda max 10 õpilast, et järgida 2+2 reeglit), seetõttu palun iga kord enne tundi tulekut end eelnevalt registreerida kundalinistuudio@gmail.com. Tunnis saavad osaleda 10 esimest registreerunut.
 
Omavahelisel suhtlemisel arvestage palun optimaalset vahekaugust, et lähikontakte vältida. Haigustunnustega (nohu, köha, palavik (ka nõrk)) on tundides osalemine keelatud ja õpetajal on õigus haigustunnuste olemasolul õpilane koheselt tunnist ära saata. Enne joogatunde toimub pindade ja mattide desinfitseerimine loodusliku vahendiga.
 
Kui soovid online tunnis osaleda:
1. Anna oma osalemissoovist teada hiljemalt 2 tundi enne joogatunni algust: kundalinistuudio@gmail.com.
2. Kanna palun osalemispanus 10€ Kundalini Stuudio OÜ a/a-le EE592200221058485139 selgitusega “joogatund + kuupäev”
3. Sulle saadetakse Zoomi link tundi sisenemiseks
 
Kui soovid osta joogatunni salvestust:
1. Anna oma soovist teada: kundalinistuudio@gmail.com
2. Kanna palun oma panus 8€ Kundalini Stuudio OÜ a/a-le EE592200221058485139 .
3. Sulle saadetakse link joogatunni salvestusega.


Teisipäeva õhtuti toimuvad kell 18.00 - 19.30 meestejooga tunnid. Juhendab Kalev Klaar (Satyabir Singh).
 
Beebiootel emade jooga toimub 4.06,11.06 ja 18.06 kell 17.30, kui on piisavalt osalejaid. Palume huvilistel kindlasti ette registreeruda info@paikesetants.ee. Tunde juhendab Ülle Lember.

Eelinfo.
Alates septembrist 2020 on põhigrupi liikme kuutasu määr 45€ (pensionäridel 22.50).
5x kaart saab olema 65€
10x kaart 120€
ühekordne tunni külastus 15€ 
 
 
 
Varahommikused Sadhanad
 
40-päevase ühissadhanate raames toimub Kundalini Stuudios kohapeal Sadhana 6.06. kell 6:00-8:30, mida juhendab Sher Kavita Kaur (Katrin Rõõmusoks), kes end siinkohal ka lühidalt tutvustab. 
"Olen Katrin, vaimse nimega Sher Kavita Kaur. Kundalini jooga juurde viis elu mind 2014 aasta sügisel, kui võtsin osa algajate kursusest. Õige ruttu jõudsin äratundmisele, et just Kundalini jooga on see, mis minu hinge puudutab ja sellest kohtumisest saab alguse pikk ja põnev teekond.
Jooga on andnud mulle julguse ja oskuse märgata, usaldada ja aktsepteerida elu koos kõikide erinevate hetkede ja olukordadega, jäädes seejuures iseendaks. See on olnud tõeliselt imeline ja muutusi täis tee, mille käigus olen avastanud teadlikuma, rahulikuma ja julgema iseenda.
2018-2019 aastal läbisin rahvusvahelise Kundalini Jooga õpetajakoolituse.
Tunde olen läbi viinud alates 2017 aastast. Kundalini Stuudios juhendan Sadhanasid ühissadhanate raames 30.05. ja 6.06. Mulle on alati olnud südamelähedased just varahommikused joogapraktikad, kuna hommikutundidel on keha tundlikum ja vastuvõtlikum ja pärast kestab kerge ja värske tunne terve ülejäänud päeva."
 
Sadhana- Kundalini jooga hommikupraktika, mida viiakse läbi enne päikesetõusu, aitab luua sügavamat kontakti oma keha ja hingega.
Praktika kestab 2,5 tundi ja koosneb mitmest erinevast osast:
1. 20 minutit JapJi Sahib (Hingelaul) retsiteerimist - avab südant, puhastab meelt ja tõstab vibratsiooni, viib kontakti oma Tõelise Olemusega.
2. Kundalini jooga harjutuste kompleks, et töötada füüsilise kehaga: panna kehas energia liikuma, vabastada pinged jne.
3. Lõdvestus energia balansseerimiseks ja harjutuste ajal saadud info salvestamiseks rakumällu.
5. 62 minutit Veevalaja ajastu mantrate laulmist alateadvuse puhastamiseks ja energiataseme tõstmiseks.
 
Sadhana töötab väga sügaval tasandil; puhastab alateadvust, tervendab keha, avab südant, töötab läbi kogu tšakrasüsteemi, aitab kontakti saada oma Põhiolemusega.
 
Loe lisaks Sadnana kohta
 
TRE harjutused Kert Krünbergiga
 
TRE harjutuste eesmärk on vabastada pinged sügaval kehas asuvas psoaasis ehk nimmeniude lihases.  Harjutuste tsükkel mõjub väga rahustavalt ja lõõgastavalt kui kannatad unehäirete, ärevuse, stressi, seksuaaleluga seotud probleemide või seedimisprobleemide käes. Samuti on TRE kasulik igapäevase stressitaseme hoidmisel normaalsena.
 
Tunnid toimuvad reede õhtuti kell 18.30 - 20.00
 
Vaata lisaks
Holistiline teraapia ja online nõustamine
 
Sõna „Holistiline“ tähendab terviklikkust ja sõnatüvi tuleneb kreekakeelsest sõnast holos, mis tähendab „kogu”, „terve”, „täielik”. Holistiline teraapia käsitleb inimest ühtse tervikuna, kus inimese keha, mõtted, emotsioonid ja tema hing moodustavad ühtse jagamatu koosluse; see on tõhus viis oma sisemaailma uurimiseks ja tervendamiseks.
 
Holistilist teraapiat on võimalik läbi viia nii Kundalini Stuudios kohapeal kui online töövahendeid kasutades.
 
Online nõustamine on hea viis kohtuda nõustaja/terapeudiga, kui pole kas distantsi, haiguse või mõne muu põhjuse tõttu võimalik kohapeal kohtuda. Kõik toimub samamoodi, kui tavalise nõustamise puhul: sul on probleem või küsimus ning soovid, et keegi aitaks sul seda avada, peegeldada, vastuseid leida, selgust saada, emotsioone vabastada või muul moel toeks olla.

Teraapiaid viib läbi Piret Jõemägi (Jai Kartar Kaur).
 
Loe lisaks holistilise teraapia kohta
Kursused juunis
 
 
"Praktiline Kundalini Jooga - Tervenda end ise" IX osa. Paljunemine: mees ja naine. 
 
Küpsedes saame teadlikuks oma seksuaalsusest, oma keha kujust ja suurusest, intiimsuse jagamise olemusest; harva on kaks inimest sarnaste tunnete ja vajadustega. Suguelundite probleemid on sageli seotud probleemidega suhete ja seksuaalsuse vallas: aktsepteerimine või eemale tõukamine, suhtlemine või suhete puudumine, kogetud traumad ja usalduse kuritarvitamine, enesevihkamine ja eneseusaldus.
 
Kursusel osalejate arv max 10 inimest.
Toimumisaeg: 13.06.
Juhendab Jai Kartar Kaur.
 
Loe lähemalt
 
Elutsüklid
 
Elu ja universum on pidevas arengus ja muutumises. Sama toimub ka inimestega, kuid silmas tasub pidada, et füüsiline vananemine aga ei tähenda inimeste puhul alati arengut ega küpseks saamist.
Kursus pakub teadmisi ja tunnetuslikke kogemusi erinevatest elutsüklitest, kriisiaastatest ja muutustest läbi elu. Siin on suurepärane võimalus vaadata oma elule tagasi, puhastada end vanast energiast, mõttemustritest, emotsioonidest ning teha saadud info põhjal küpsemaid valikuid ja otsuseid.
Elagu ELU!
 
Kursusel osalejate arv max 10 inimest.
Toimumisaeg: 26.-28.06.
Juhendab Jai Kartar Kaur.
 
Loe lähemalt
 
 
Lugemissoovitus
Rauavaegusaneemia on rauavaeguse tõttu tekkiv aneemia ehk olukord, kus inimese veres on normaalsest vähem punavereliblesid või punaverelibledes sisaldub normaalsest vähem hemoglobiini. Mis vahe on rauavaegusel ja rauavaegusaneemial? Miks tuleks rauavaegusele tähelepanu pöörata ja mida tuleks teada erinevatest rauapreparaatidest?
 
 
Vaatamissoovitus
Toidupoodides oste tehes tuleb meeles pidada, et tootjast koduni on pikk tee. Erinevad inimesed katsuvad ostukorve, toiduaineid, iseteeninduspulte. Hetkel teada oleva info ja uuringute põhjal on teada, et koroonaviirus on püsiv erinevatel pindadel ja nakkusvõimeline lausa päevi. Mida peaks tegema enne, kui toidukauba kodus külmikusse ja kappidesse paneme?
 
 
 
Kes on kes Kundalini Stuudios?
 
Jätkame selles rubriigis Kundalini Stuudioga seotud inimeste tutvustamist. Seekordseks külaliseks on Kert Grünberg
 
Millal ja kuidas algas sinu vaimne teekond?
Minu vaimne teekond algas juba teismelisena, sügaval nõukogudeajal. Meie pere kuulus ringkonda, kus liikus vaimne, salaja paljundatud tõlkekirjandus. Mäletan, et lugesin esimesed Castaneda raamatud ja Yogananda eluloo läbi 1980ndalte alguses. Tol ajal olid paljud kultuuriinimesed huvitatud new age teemadest, see oli põnev ja uudne. Kuulusin kiriku ringkonda, käisin 1990 alguses Tartu ülikoolis vabakuulajana Linnart Mälli budismiloengusarja kuulamas. Vaimne elu oli segu budismist, kristlusest, shamanismist.

Milline oli sinu elu enne seda?
Teadlikult suunatud vaimne elu algas 2003 aastal ja jätkub tänaseni. Elu enne seda oli minu elu pigem hektiline – olin küll huvitatud vaimsetest asjadest kuid samal ajal olin suhtesõltuvuses, kaassõltuvuses. Tegelesin dokumentaalfilmidega, olin õppinud meediat. Vaimset juttu ajada oskasin aga minu elu ei peegeldanud seda, mida ma väärtustasin.

Milliste praktikatega oled sa veel tegelenud ja mida õppinud?
2003 aastal otsustasin, et tahan eluviisi muutust, mis aitaks leida sisemist rahu ja tasakaalu. Astusin tundmatusse. Muutus algas samal aastal Reiki esimese ja teise astme läbimisega, siis vabastava hingamise koolitusele minemisega. Õppisin Binnie Dansby juures neli aastat Algallika protsessi ja hingamistööd. Elu kvaliteet muutus, enesetunne muutus, sõbrad muutusid. Vaimne elu muutus peamiseks, sest ma tahtsin väga terveneda. Teiste aitamise juurde jõudsin läbi enese tervenemise. 2008 läksin Holistika instituuti õppima, edasi liikusin Transpersonaalse psühholoogia erakooli Teadlik Mina. Olen õppinud kogemusnõustajaks ja praegu studeerin praktilist grupijuhtimist Moreno Keskuses.

Kuidas sa TRE harjutused leidsid ja mida on see sulle endale andnud?
TRE koolituse leidsin 2011 aastal, olin samal ajal lõpetamas pikka abielu. TRE regulaarne harjutamine aitas väga palju vabastada emotsionaalseid ja kehalisi pingeid, mis olid mind seganud pikki aastaid. TRE mõju on olnud mitmes eluvaldkonnas märkimisväärne, kuna varasemalt oli minus üsna palju teadvustamata ärevust. Täna olen oluliselt rohkem tasakaalus ja endaga kontaktis.

Kas sul on olnud ka kundalini joogaga kokkupuudet? Kas ja kuidas see sind on arendanud?
Kundalini jooga juurde jõudsin 2009 aastal, käisin paar aastat Pireti joogatunnis Tulika tänaval. See oli minu esimene joogakogemus, mis andis juurde palju energiat ja elurõõmu. Tundsin, kuidas keskmes olemine muutus lihtsamaks. Meditatsioonides valule alistumine on väga värvikalt meeles. Käsin ühel aastal Portugalis joogalaagris, mis oli samuti väga värvikas kogemus.

Kui sul on keerulised hetked elus, kuidas sa ennast aitad?
Keerulistel aegadel pööran endale rohkem tähelepanu. Teen hommikuti kodus joogat, mediteerin, hingamisharjutusi, kirjutan päevikut. Pikad retked metsas koos koeraga on olnud kõige raskematel perioodidel väga hea tasakaalustava mõjuga. Kuigi just regulaarsus on peamine, mis hoiab mind rajal. Ma armastan näpud mulda pista, köögis katsetada, 5 rütmi tantsida, jazz muusikat. Kord aastad käin retreadis, vaikuses või pimeduses. Ma olen normaalne ebatäiuslikult täiuslik inimene, seetõttu juhtub vahepeal perioode, kus muutun laisaks, mõnikord ligi tuimus või meeleolu langused. Aga need mööduvad üsna kiiresti, sest ma tean väga hästi, mis mind aitab.

Kas sul on mõni mõte või moto, mis on sind elus aidanud ja kandnud?
Raamatud on minu parimad sõbrad. Mulle meeldib seista oma raamaturiiuli ees ja aegajalt avada üks suvaline raamat. Enamasti leian sealt põneva lõigu või mõtte, mis just sellesse päeva sobib. Sel kevadtalvel töötasin läbi 12 nädala programmi Julia Cameroni raamatuga“ Loovuse teel“. Sealt on pärit üks ilus mõte, „Ükskõik, kas läheb hästi või halvasti, elu väärtus sellest ei muutu. Elu väärtus sõltub alati meie võimest elunähtustest rõõmu tunda. Võime rõõmu tunda tähendab osata tähele panna.“

Kuidas sa Kundalini Stuudiosse sattusid?
Sattusin Kundalini stuudiosse kui see uksed avas, käisin Pireti jooga tunnis. 2013 tegin stuudios TRE koolituse eksamipraktika jaoks pikemaid TRE-d tutvustavaid koolitusi. 2019 otsustasin Holistika instituudi saalist TRE tundidega kolida Kundalini Stuudiosse. Olen väga rahul oma valikuga, sest siin on suurepärane, väga hea energiaga saal ja väga mõnusad sõbralikud inimesed.
 
Loe lähemalt Kerdi kohta
 
 
 
Varasuvine retseptisoovitus
 
Koos soojade ilmadega hakkavad kindlasti peas mõlkuma jäätisemõtted. Siinkohal üks võimalik alternatiiv tervislikuks magustoiduks, mida soovitab meile katsetamiseks Kundalini Stuudio toiduhaldjas Karin Epler-Mäe.
 
Jahutav kookose-vaarika kreem
150 g kookoskreemi (purgis seisnud kreemi pealmine osa)
3 väiksemat avokaadot (u 100-150 g)
400 g külmutatud vaarikaid (samuti saab kasutada värskeid)
3 spl vahtrasiirupit või muud meelepärast magustajat
purustatud banaani laaste või india pähkleid serveerimiseks
 
Valmistamine:
Püreesta avokaadod, kookoskreem ja vahtrasiirup köögikombainis. Seejärel lisa vaarikad ja purusta need samuti. Külmutatud vaarikate kasutamisel on soovitav need lisada köögikombaini osade kaupa. Püreesta kreemjaks – see võib võtta mõned minutid – vajadusel kaabi vahepeal spaatliga segamisnõu seintele kerkinud massi alla.
 
Serveerida võib kohe, aga magustoidu saab valmistada ka ette ning siis paariks-kolmeks tunniks külmkappi seisma jätta.
Serveerides puista peale purustatud banaanilaaste või india pähkleid.
 
 
 
Erituselundeid tutvustav materjal
 
Mai lõpus toimus kursuse “Praktiline Kundalini jooga - tervenda end ise” moodul, kus õppisime lähemalt tundma oma erituselundeid. Praktiseerisime ka selle teemaga seotud harjutusi ja meditatsioone, et vajadusel end ise aidata. '
Kursuse jaoks valmis 29-leheküljeline materjal ning kui tunned, et soovid neid materjale, siis kirjuta kundalinistuudio@gmail.com ja sulle saadetakse link.
Tasakaalupanuseks on annetus südame järgi (mitte vähem kui 10 eurot) Kundalini Stuudiole: a/a EE592200221058485139, selgitus " erituselundid".
 
Tulekul
 
 
Rõõmsate taaskohtumisteni!
 
 
In service of the divine in all,
 
Jai Kartar Kaur
+372 501 90 30
 
Facebook
Flickr
 
 
This email was sent to {EMAIL}
You received this email because you are registered with Kundalinistuudio
 
 
SendinBlue
 
 
© 2020 Kundalinistuudio