Sat Nam armas Kundalini Stuudio pere!
 
This is the only thought: peace. The only choice: peace.
The only happening: peace.
Joogi Bhajan, 6/22/86
 
 
 
Rahu
 
Ma tean, mida tähendab ennast täielikult ära kaotada ja siis jälle üles leida. Tean, mida tähendab vihane olla. Tean, mida tähendab nutta ja naerda täiega nii, et pisarad voolavad. Tean, mida tähendab olla õnnelik ja õnnetu. Aga midagi on veel….
 
Me kõik tormame kogu aeg kuhugi ja otsime midagi. Tahame midagi leida ning igatseme millegi järele. Ja kuna me pole seda leidnud, siis jätkame jooksmist. Seejuures me ei tea, kui kaua jooksma peame ning otsima seda, mida tahame leida. Jooksmisest ja otsimisest on saanud harjumus. Võib-olla otsime mingeid õnne tingimusi, mida meil enda arvates pole. Õnnelik olemine on suurim illusioon. Kuna elame polaarsuste maailmas ning defineerime musta läbi valge; külma läbi kuuma; rõõmu läbi kurbuse ning õnnelik olemist läbi õnnetu olemise, siis pole see seisund püsiv.
 
Milleks otsida seda, mis pole püsiv ja mida kogedes kukume varem või hiljem skaala teise otsa nii kui nii? Mis on sellel skaalal tasakaalupunkt? Rahu. Tühjus. Vaikus. Kui jõuame läbi meditatsioonide praktiseerimise rahu seisundisse; oleme teinud rahu oma minevikuga, suhetega, iseendaga, oleme koju jõudnud. Selles seisundis oleme alati kodus. Alati harmoonias. Lõdvestuses. Ühenduses. Elu ja kõik elu imed on saadaval vaid käesolevas hetkes, sest minevikku pole enam siin ja tulevikku pole veel siin. On vaid käesolev hetk, mis õpetab, kuidas elada oma elu sügavamalt. Selliselt, et me ei raiskaks oma elu.
 
Maikuu meditatsioonisoovitused
 
 
Rahuliku südame meditatsioon
 
Vaata ka Facebookist, kuidas Jai Kartar seda meditatsiooni juhendab.
 
Loe lähemalt meditatsiooni kohta
 
Tervendusmeditatsioon
RA MA DA SA
 
Seda meditatsiooni praktiseeritakse kuni Mai lõpuni globaalselt Kundalini jooga kogukonnas.
 
Loe lähemalt meditatsiooni kohta
 
Lihtne hingamisharjutus, et ergutada immuunsüsteemi
 
Pranajaamad on hingamisharjutused või meditatsioonid, mis reguleerivad kehas paiknevat praanat ehk eluenergiat.
See konkreetne meditatsioon on võimas ja dünaamiline moodus hingamise reguleerimiseks. Harjutus ergutab immuunsüsteemi võitlemaks nakkuste vastu.
 
Istu lihtsas poosis, lükka rind ettepoole, hoia lõuga all. Lükka keel suust välja nii kaugele kui saad ning hoia seda väljas. Samal ajal hinga kiiresti sisse ja välja. Jätka seda diafragmast juhitud kiiret hingeldamist 3-5 minutit.
 
Lõpetuseks hinga sügavalt sisse, hoia hing sees 15 sekundit ja suru keel vastu suulage. Hinga välja. 
Korda seda kokku kolm korda.
 
Tegemist on väga tervendava harjutusega! Kui sa tunned kihelust varvastes, reites ja alaseljas, on see indikatsiooniks, et teed harjutust õigesti.
 
Lugemissoovitus: Immunoloog Krista Ress räägib valearusaamast, et immuunsust on vaja toidulisanditega tugevdada
 
 
 
Online joogatunnid esmaspäeviti kell 17.30
 
Tundides Jai Kartar Kauriga on teemaks on endiselt immuunsüsteemi tugevdamine, praktiseerime ka närvisüsteemi meditatsioone. Igal esmaspäeval on tunnis uus harjutuste kompleks ja meditatsioon.

Kui soovid online joogatunnis osaleda, siis:
 • anna oma osalemissoovist teada E hiljemalt kell 16.00 meilile kundalinistuudio@gmail.com
 • kanna palun osalemispanus 10€ Kundalini Stuudio OÜ a/a-le EE592200221058485139 selgitusega “joogatund + kuupäev”
 •  seejärel saadetakse sulle Zoomi link tundi sisenemiseks

Kui soovid lisaks esmaspäevale ka teistel päevadel sama harjutuste kompleksi praktiseerida, siis on võimalik osta esmaspäevase joogatunni salvestus. See võimaldab harjutuste kompleksi praktiseerida ükskõik millal või kui palju. Salvestuse saavad osta ka kõik need, kes esmaspäeval online tunnis ei osalenud.
Selleks anna oma soovist teada:
 • kundalinistuudio@gmail.com
 • kanna palun oma panus 8€ Kundalini Stuudio OÜ a/a-le EE592200221058485139
 • sulle saadetakse link joogatunni salvestusega

Põhigrupi liikmetel, kes on sõlminud stuudioga lepingu ja tasuvad kuutasu, jätkub kõik endist viisi. 

Arusaadavatel põhjustel on hetkel kõigil majanduslikult keerulised ajad. Kui osaluspanus on sinu jaoks liiga kõrge, kirjuta kiri kundalinistuudio@gmail.com ja me leiame lahenduse.
 
 
 
Varahommikused Sadhanad Onkar Savitri Kauriga
 
Mis tõi meid siia, ei vii meid edasi.
Kuidas luua praegusel ajal kestvat rahu ja tugevdada oma sisemist juhtnööri?
Kutsun Sind ennast kuulatama iidsel joogide hommikupraktikal, Sadhana’l.
 
Meel teenib hinge ja kui lubad endal süveneda olemisse ning annad meelele mantrad, millega tegeleda, muutub meel läbipaistavaks ja näitab Sulle maailma läbi hinge pilgu. Mida Sa seal näed?
Võibolla seda, et hing ei karda, et hing ei hinda ega kiirusta ja võibolla see inspireerib Sind puudutama oma hinge kui juhtnööri sellest haaramata, vaid lihtsalt temaga joondudes. Sulandudes üheks, hingates ja rahunedes. “Sest kõik ongi hästi.”
 
Sadhana kestab kaks ja pool tundi ja see viibimine rahus võib Sind kanda 4 tunnist terve päevani.
Kuidas osaleda?
 • Lae täna alla app: mysikhi: nitnem gutka calendar - leia sealt Mybani - Multi language - Japji (saad kaasa retsiteerida)
 • Enne Sadhanat tõuse 4:45, tee kerge külm dušš kätele, jalgadele ja kehale 3 korda
 • Pane end mõnusalt, liikumisele mugavalt riidesse. Kui oled riietatud valges, on tulemus veel parem.
 • Kata pea, see aitab jääda endasse ja välised segajad mõjutavad vähem. 
 • Tule 5:20ks Onkar Savitri Kauri lehele, leia live ja hakka ümisema Waheguru.
 • Edasi juhin Sind juba kohapeal.
 
Sadhana ajaline jaotus:
 • 5:30 istud vaikselt ja kuulad või retsiteerid kaasa hingelaulu ehk Japji’t,
 • 5:55 teeme tunnipikkuse Kundalini joogaharjutuse kompleksi,
 • 6:55 laulame tund aega Veevalajaajastu mantraid
 • 8:00 lõpetame praktika.
 
Sadhanad on planeeritud igal teisipäeval algusega kell 5:30.
Armastusega,
Onkar Savitri Kaur
 
Onkar Savitri Kauri FB leht
 
 
 
Holistiline teraapia ja online nõustamine
 
Sõna „Holistiline“ tähendab terviklikkust ja sõnatüvi tuleneb kreekakeelsest sõnast holos, mis tähendab „kogu”, „terve”, „täielik”. Holistiline teraapia käsitleb inimest ühtse tervikuna, kus inimese keha, mõtted, emotsioonid ja tema hing moodustavad ühtse jagamatu koosluse; see on tõhus viis oma sisemaailma uurimiseks ja tervendamiseks. Holistilist teraapiat on võimalik teha eriolukorras Kundalini Stuudios ka kontaktivabalt järgides 2+2 reeglit.
Teraapiat viib läbi Piret Jõemägi (Jai Kartar Kaur).
 
Online nõustamine läbi Zoomi.
Online nõustamine on hea viis kohtuda nõustaja/terapeudiga, kui pole kas distantsi, haiguse või mõne muu põhjuse tõttu võimalik kohapeal kohtuda. Kõik toimub samamoodi, kui tavalise nõustamise puhul: sul on probleem või küsimus ning soovid, et keegi aitaks sul seda avada, peegeldada, vastuseid leida, selgust saada, emotsioone vabastada või muul moel toeks olla.
Online nõustamine kestab 1,5 tundi, selles kasutatakse holistiline teraapia võtteid. Nõustamise tasu on 40€ ning seda viib läbi Piret Jõemägi (Jai Kartar Kaur).
Loe lisaks.
 
Avatud vestlusring
 
Järgmine vestlusring toimub 7. mail kell 15.00 - 17.00. Vestlusring toimub Zoomi keskkonnas, seda viib läbi Jai Kartar Kaur.

Kõigil osalejail on võimalik küsida nõu ning jagada seda, mis temaga toimub või rääkida sellest, millist toetust ta vajab.

Kui soovid vestlusringist osa võtta, siis kirjuta palun kundalinistuudio@gmail.com ja registreeri ennast hiljemalt 7.05 kell 12.00, sulle saadetakse vestlusringi link.
Vestlusringi osaluspanus on annetus südame järgi, aga mitte vähem kui 5€. Annetuse tegemiseks tee ülekanne Kundalini Stuudiole: a/a EE592200221058485139, selgitus "vestlusring".
 
 
"Praktiline Kundalini Jooga - Tervenda end ise" VIII osa: Erituselundid 23.05.
 
Kehavedelikud vastavad meie olemuse emotsionaalsele aspektile. Veri on vastavuses armastusega, uriin on vastavuses lõpetatud emotsioonidega, mida meil enam vaja pole. Kui me neid vabaks ei lase, siis upume peagi oma negatiivsusesse. Seega tekitab jääkainete eritamise süsteem olulist tasakaalu: tegemist on puhastumisprotsessiga, mis säilitab meie kehas kooskõla.
Neeru- ja põieprobleemid tekivadki siis, kui meil on raskusi oma emotsioonide – eriti negatiivsete – vabakslaskmisega ja tunnetega, mis jäävad meisse kinni.
 
Kursus toimub 23.05. kell 10-18. Kui midagi kursuse toimumises muutub, saadetakse täiendav info 18.05. 
Kursust viib läbi Jai Kartar Kaur.
 
Loe lisaks
 
 
 
Kes on kes Kundalini Stuudios?
 
Selles uues rubriigis tutvustame vahvaid ja tegusaid Kundalini Stuudios tegutsevaid õpetajaid ja abilisi, tänu kellele on stuudio just selline koht nagu see on - õdus joogakodu meile kõigile. Seekord on on rubriigi külaliseks Marcela, kes on stuudio raamatupidaja ning kodulehe administraator.

Tutvusta ennast veidi: kes sa oled, Marcela Tiits? Kuidas sa üldse Kundalini Stuudio juurde sattusid?
See on mulle endalegi suur üllatus, kui raske on vastata küsimusele: kes sa oled? Ma võin öelda, et ma olen õnnelik inimene, sest mu elus on hetkel mitmeid rolle: ema, abikaasa, sõber, tütar, kolleeg.
Mul on kaks toredat last, kellest üks on väga tänulik, et ma talle unejuttu loen ja süüa teen ning teine arvab, et ma peaksin vähe rahulikumalt võtma ja mitte üle reageerima:). Minu tasakaalukas abikaasa arvab, et minuga ei ole mõtet vaielda. Minu kolleegid on öelnud mulle, et maailmas on kahte sorti inimesi: ühed ütlevad külla tulles, kui tore on kõiki näha ning teised on sellised nagu mina - löövad ukse lahti ja hüüavad "Siin ma olen!".
Ema on öelnud, et mis iganes ka ei juhtuks, sina saad hakkama ja sõbrad armastavad ja hoiavad sind. Kõike seda silmas pidades arvan, et olen päris hea inimene.
Kundalini Stuudioga olen seotud juba selle idee algusest, sest selle loojat, Piretit, tunnen juba pea 25 aastat. Seega on seotus stuudioga minu jaoks loomulik asjade käik. Samamoodi loomulikult kujunes välja, et teen raamatupidamist ja haldan kodulehte.

Mis on sinu põhitöö? Millega igapäevaselt tegeled?
Igapäevaselt tegelen pangandussektoris, kus arveldan tehinguid ja jälgin, et maksed üle Euroopa toimiksid.

Lisaks raamatupidamisele on sinu peal ka kodulehe administreerimine. Mida see sulle pakub?
Mulle kohutavalt meeldib selline nikerdamine nagu see kodulehe info uuendamine on. See tõmbab teinekord nii kaasa, et unustad kõik muu enda ümber ja pühendud 100% - tekib täielik kohalolek hetkes. Minu arust on ka teaduslikult tõestatud, et kui inimene oma tegevusega kaotab ajataju, siis läbi selle inimene treenib oma ajutegevust, mis on ju omakorda väga kasulik! See nikerdamine pakub mulle midagi, mida ma ei oska sõnadesse panna. Üks oluline osa on muidugi oma tegevuse lõpptulemuse nägemine, mis on minu jaoks väga oluline. Samuti on see tegevus loominguline protsess ja teinekord väga huvitav.

Kas sa ise ka kundalini joogaga tegeled?
Tunnistan ausalt, et olen väga kehva joogataja, võiks palju rohkem. Nüüd, kui tuli kodus püsida, tegin ka mõned joogatunnid üle pika aja kaasa ja veendusin taas, et küll on hea asi:). No vaadake, milline Õpetaja!!! Ma pean siinkohal ära märkima, et Piret on ju üks esimestest kundalini õpetajatest Eestis ja üks oma ala tippudest üldse Eestis.

Sa oled väga positiivne ja avatud - milline on sinu nipp/tööriist, kuidas sa end vaimselt n.ö vormis hoiad?
Öeldakse, et mingid omadused on inimesel kaasa sündinud, ma kaldun arvama, et selline positiivne hoiak ja avatus on mul veres:), seda ei saa vist õppida. Mul on kodus 6-aastane tütar Triinu, kes on ehe näide, et teinekord inimene lihtsalt sünnib sellise "tulesädena" siia ilma ja ta ei tee selleks mitte midagi erilist, et särada, ta lihtsalt ongi selline. Võibolla see käib ka minu kohta:).

On sul oma "elu moto" või põhimõte, mis sind elus kannab ja millele sa saad toetuda, kui on keerulised ajad?
"Elu motot" kui sellist mul ei ole. Mis mind elus kannab? ...tundes iseennast, siis arvan, et ma ise kannan ennast. Minu jaoks ei ole olemas sellist asja, et ei saa või pole võimalik, sest alati on võimalik - ALATI! Keerulisi aegu tuleb ikka ette, aga siis ma püüan ennast mitte haletseda, sest tean, et kellegil on päriselt raske ja siis hakkab piinlik, et ma üldse virisen.

Milline on sinu sõnum Kundalini Stuudio sõpradele?
Hoidke tasakaalu iseendas ja olge kohal, siis ongi kõik hästi!
 
 
 
Üks mõnus supiretsept kevadisse menüüsse
 
Seekordse kevadise retsepti toovad meieni stuudio toiduhaldjad Laura Lindt jHelen Sarapuu.
  
Spinati-suvikõrvitsasupp, piparmündi seedermänniseemnete pestoga / aeg 40 min
Koostisosad
SUPP
1 tass kollased läätsed
1 spl oliiviõli
1 sibul tükeldatud
3 küüslauguküünt
1 l juurvilja puljong
2 suvikõrvitsa
150 g spinat
sool, tšillit, kookospiima
soovi korral lisa ka karulauku
PESTO
1 tass piparmündi lehti
1/2 tassi peterselli
1/4 tassi seedermänniseemneid
3-4 spl oliiviõli
sool
soovi korral lisa ka karulauku
 
Valmistamine
Kuumuta sibul, küüslauk. Lisa see keevatele läätsetele. Lisa suvikõrvits, kuumuta kuni on pehme. Lisa spinat. Maitsesta ja lisa maitse järgi kookospiima. Blenderda kõik kokku.
Vahepeal valmista pesto ning serveeri supp koos pestoga.
 
 
 
Närvisüsteemi tutvustav materjal
 
Märtsi alguses toimus kursuse “Praktiline Kundalini jooga - tervenda end ise” moodul, kus õppisime oma närvisüsteemi lähemalt tundma ning praktiseerisime ka harjutusi ja meditatsioone selle balansseerimiseks ja tugevdamiseks. Kui meie närvisüsteem on balansist väljas, siis nõrgeneb ka immuunsüsteem.
 
Kursuse jaoks valmis 65- leheküljeline materjal, mis sisaldab harjutuste komplekse närvisüsteemi balansseerimiseks ja tugevdamiseks; näärmete (ajuripats, käbinääre, kilpnääre, harknääre jne) ning aju erinevate piirkondade stimuleerimiseks; meditatsioone ja kriyasid oma põhiolemusega kontakti saamiseks; peavalu ja migreeni vabastamise harjutusi; harjutus ishiase ärahoidmiseks; stressi ja minevikuemotsioonide vabastamise kriyasid ja meditatsioone jne. Kui tunned, et soovid neid materjale, siis kirjuta kundalinistuudio@gmail.com ja sulle saadetakse link.
Tasakaalupanuseks on annetus südame järgi (mitte vähem kui 10 eurot) Kundalini Stuudiole: a/a EE592200221058485139, selgitus " närvisüsteem".
 
Tulekul
 
Lootusrikkalt tulevikku vaadates, on Stuudiol endiselt mõttes terve rida koolitusi ja kursusi:
 
Rõõmsate taaskohtumisteni!
 
 
In service of the divine in all,
 
Jai Kartar Kaur
+372 501 90 30
 
Facebook
Flickr
 
 
This email was sent to {EMAIL}
You received this email because you are registered with Kundalinistuudio
 
 
SendinBlue
 
 
© 2020 Kundalinistuudio