Hezký den,
 
ráda bych vás potěšila svým velikonočním Minimalistickým občasníkem.
 
Je toho od minula tolik, že mi dělá problém to v krátkosti sepsat.
 
Když jsem prvního března publikovala článek o tom, že v každém z nás je kus minimalisty, netušila jsem, že to bude mít i dost jiné poselství. Že budeme muset omezit mnoho a rozhodně ne jen to, co bychom chtěli. Ještě jsem ve svém životě nezažila takhle překotnou dobu.
 
Nejistota, změny snad obden, škola doma, pracovní morálka pod psa, šití různých střihů roušek, naše zrušená květnová svatba. Pěkně mě to v prvních týdnech sebralo a trvalo mi, než jsem se oklepala z prvotního šoku.
 
Vlastně se každý den zkouším přizpůsobovat novým podmínkám a vykřesat z nich to dobré.
 
Ještě že mám letos prvně po přestěhování možnost zahradničit víc než v pár truhlících. Setí a sázení mě zabavilo (děti jen trošku) a hlavně tiší mé rozvířené myšlenky.
 
Pomáhá mi i rozšiřování obzorů. Konečně jsem dokončila kurz základů HTML a učím se od profíků o organizování domácnosti. Se synem si po škole dáváme seriál o zahradní architektuře.
 
Na blogu toho dost přibylo, tak si proklikejte to, co vás zaujme. 
 
 
 
Jak neplýtvat jídlem. 10 tipů, jak vyhodíte méně jídla než průměrný Evropan
 
Plesnivý sýr, zkyslé mléko, zbytky oběda od včerejška. Příčí se mi vyhazovat jídlo, ale ani u nás doma vždycky nezpracujeme 100% toho, co koupíme a uvaříme.
 
Snažím se důsledně neplýtvat jídlem a v novém článku jsem se s vámi podělila o tipy, díky kterým ani zdaleka nedosahujeme děsivého evropského průměru vyhozených potravin (asi 100 kg jídla na osobu/za rok).
 
Zaměřila jsem se na uvařené jídlo a jeho zbytky a zpracování čerstvých surovin z ledničky.
 
Možná to budou drobnosti, které už sami děláte. Možná vás inspiruji. A možná z toho vyjdu jako ras, co vaří podle ledničky a ne podle chuti :-).
 
Přečíst článek
 
 
 
V každém z nás je kus minimalisty. Laskavý minimalismus tak, jak jej žiju já
 
Když se mě na minimalismus nezeptáte, nebudu vám na něj pět ódy. Když se zeptáte, začnu pomalinku. Když mě necháte mluvit, začnu pět ódy :-).
 
Mé předjarní a předkoronavirové zamyšlení. O tom, jak jsem si pro sebe zavedla termín "laskavý minimalismus" a co pro mě znamená.
 
Přečtěte si, jestli i ve vás je kus minimalisty.
 
Přečíst článek
 
 
 
Akce
 
Březnovou přednášku v Nepomuku (Mateřské centrum Beruška) jsme s organizátory přesunuli do klidnějších časů. Nový termín dám vědět.
 
Místo ní si můžete poslechnout mé povídání o minimalismu s dětmi (75 min.) v podcastu Jednoduše. Povídám si v něm s Anetou Habartovou z blogu zamalem.cz. Nahrávaly jsme už v listopadu.
 
A co podzim? Už podruhé dorazím s přednáškou na brněnský festival Stačí málo v sobotu 3. října 2020. Lístky na festival budou v prodeji od 1. května, ale už teď se můžete podívat na vznikající program přednášek a workshopů.
 
V říjnu poběží také podzimní kolo mého 6týdenního vyklízecího online kurzu 7 semínek k jednoduchosti. Přihlášky otevřu v září. Jestli na to chcete upozornit, nechte mi na sebe kontakt tady a já vám dám včas vědět.
 
Pokud byste rádi, abych od září 2020 dorazila se seminářem nebo přednáškou o minimalismu i k vám, napište mi a zkusíme se domluvit. Základní podmínky a nabídku mám tady.
 
Chci zjistit víc o akcích
 
 
 
Co se děje na Facebooku
 
Oblíbili jste si mé otázky dne na témata spojené s minimalismem. Za únor a březen jste komentovali:
Jak se u vás projevuje jarní puzení k úklidu? - anketa a top 3 odpovědi
Co neminimalizujete a vyhovuje vám to? - anketa a top 3 odpovědi
Co vám v náročných dnech pomáhá zlepšit psychickou pohodu? - anketa a top 3 odpovědi
Co překvapivého jste zjistili o vašem domově, když v něm teď trávíte dost času? - anketa a top 3 odpovědi
 
Dál vás zaujaly nejvíc tyhle příspěvky:
 
 
Přeji nám všem poklidné Velikonoce a hodně sil do této doby.
 
Marcela
 
 
Tento email jsem odeslala na adresu: {EMAIL}.
Email odeslala: Marcela Sobotová, nadšená minimalistka a autorka blogu
www.zijememinimalismem.cz
Váš kontakt jsem získala tím, že jste si stáhli nebo koupili jeden z mých eBooků nebo jste se účastnili mého e-mailového či online kurzu nebo mé živé akce.
Toto je obchodní sdělení.
 
Sent by
SendinBlue