View in browser
 
 
["Centrum dobrovoľníctva"]
 
 
NOVINKY ZO SVETA DOBROVOĽNÍCTVA
  V BANSKOBYSTRICKOM KRAJI
 
 
Marec 2017
 
 
Ahoj,
 
marec je pre nás mesiacom novej energie. Jar je už nadobro tu a čerstvá posila zavítala aj do našej kancelárie. Ak pôjdeš okolo, kľudne im zaklopkaj, Mirka a Silvia sa s Tebou rady zoznámia. S jarnými mesiacmi Centrum dobrovoľníctva pripravilo aj nový projekt pre osobnostný rast a rozvoj mäkkých zručností u dobrovoľníkov. Volá sa ProVol a prvé školenie spustíme už začiatkom apríla.
A určite to nie je jediná aktivita, ktorú môžeš s nami v apríli zažiť. Bude si
z čoho vyberať...
 
Krásnu jar a veľa skvelých nápadov praje
 
tím Centra dobrovoľníctva
 
Nové tváre Centra dobrovoľníctva
 
 
Silvia Cochová (1982)
 
Je ďalšia posila kancelárie. Pod „krídla“ si zobrala koordináciu Týždňa dobrovoľníctva a spoluprácu s našimi infobodmi v kraji. Tiež sa s ňou budete môcť stretnúť na supervíziách pre koordinátorov dobrovoľníkov, alebo aj ako „druhú“ ruku pri školeniach a stretnutiach, veľmi rada totiž vytvára príjemné zázemie.
Silvia vyštudovala enviro výchovu a vie prerozprávať príbehy krajiny. Miluje máj a ovocné sady. K dobrovoľníctvu ju zlákala predstava skutočných priateľstiev a spanie pod širákom, preto sa nedivte, ak ju stretnete na nejakej skautskej akcii. Je totiž skautkou telom aj dušou. Už celých 24 rokov ;).

 
 
Mirka Dubovská (1973)
 
V Centre dobrovoľníctva sa venuje service-learningovým projektom, Databáze dobrovoľníctva, komunikácii cez našu web stránku a facebook a oceňovaniu dobrovoľníkov Srdce na dlani. Môžete ju stretnúť v kancelárii na Ružovej 13. Rada chodí na bicykli, najradšej po cyklotrasách. Na horách, či medzi kníhkupectvami, knižnicami, filmovým klubom, Amfiteátrom a Záhradou, sa presúva pešo. Zaujíma sa o ľudské práva, ľudstvo, deti, hry, vzdelávanie, hravé vzdelávanie, vzdelávacie hry, knihy, filmy, kultúru.
Potešilo by ju, keby všetci mali aspoň také práva, ako ona, keď už nie také, ako má jej muž.
 
 
 
Tréning ProVol (Professional Volunteering)
 
V rámci projektu ProVol sme pripravili tréning pre koordinátorov/ky dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, tvoriteľov dobrovoľníckych akcií ale aj mladých lídrov, ktorí chcú ďalej rásť a zlepšiť si svoje zučnosti v rôznych oblastiach - napr.  stanovovanie cieľov, projektový a časový manažment, základy komunikácie, manažment dobrovoľníkov, PR, event manažment, financie, dane a fundraising.
 
Tréning sa nám napĺňa, takže nezabudni, že posledná šanca poslať prihlášku
je 
31. marca 2017!
 
Ďalšie informácie
 
Cestu do sveta začni Aprílovými diskusiami o mobilitách
NASTAV SI SVOJ KOMPAS
 
Naše dobrovoľníčky
v Aprílových diskusiách
 
Paula Lopéz Bascoy a Pauline Geay sú dobrovoľníčky, ktoré prišli do Banskej Bystrice v rámci Európskej dobrovoľníckej služby - EVS (European Voluntary Service).
Paulínky porozprávajú o EVS všeobecne, aj o svojich skúsenostiach a zážitkoch. Toto podujatie je súčasťou programu Nastav si svoj kompas - Aprílové diskusie o mobilitách.
 
Viac info
 
 
 
Aprílová supervízia
pre koordinátorov dobrovoľníkov
 
V apríli máte opäť jedinečnú možnosť zúčastniť sa supervízneho stretnutia pre koordinátorov dobrovoľníkov. Supervízia sa bude konať 19.4. o 14.00 hod.
Svoju predpokladanú účasť potvrď na silvia@centrumdobrovolnictva.sk alebo vyplň prihlášku do 18.4. aby sme Ti obratom dali vedieť miesto stretnutia. Za jednu organizáciu môžete ísť max. dvaja a príspevok je 5 €. Tešíme sa na stretnutie!
 
Prihláška
 

Hľadáme dobrovoľníkov
 
 
Poznáte niekoho, kto má rád deti? Niekoho, kto hľadá spôsob, ako byť užitočný aj pre iných a má 2 hodiny týždenne čas? Povedzte mu alebo jej o našom mentoringovom programe "Opri sa o mňa", ktorý prepája dobrovoľníčky a dobrovoľníkov s deťmi, ktoré to potrebujú.
oprisaomna@centrumdobrovolnictva.sk
 
Mám záujem
 
 
Facebook   Twitter   Instagram
 
 
Centrum dobrovoľníctva |  Ružová 13  |  Banská  |  974 01
 
 

Tento email sme zaslali na {EMAIL}

 
Sent by
SendinBlue
 
 
© 2017 Centrum dobrovoľníctva