View in browser
 
 
["Centrum dobrovoľníctva"]
 
 
NOVINKY ZO SVETA DOBROVOĽNÍCTVA
  V BANSKOBYSTRICKOM KRAJI
 
 
Február 2017
 
 
Ahoj ,
 
február je síce krátky ale dá sa v ňom stihnúť veľa. Napríklad aj zmeniť celý kalendár, ako to v roku 1582 urobil pápež Gregor XIII. 24. februára sa jeho príkazom zmenil juliánsky kalendár na gregoriánsky. Dobrovoľníci však menia každý jeden deň, a ani nemusia byť tak vysoko, ako pápež Gregor. Svojou pomocou zlepšujú deň všetkým, ktorým pomáhajú. 
 
Ďakujeme, že ste dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami v našom kraji.
 
Martina a team Centra dobrovoľníctva
 
 
 
Čarujeme v prospech dobra
 
Vaše 2% z dane sa u nás premenia na podporu dobrovoľníkov v dlhodobých programoch pre deti a mládež v nízkoprahových komunitných centrách Kotva a Kotvička, alebo v špeciálnej základnej škole, na nové dobrovoľnícke programy pre seniorov, na odmenenie dobrovoľníkov Srdcom na dlani, na šírenie dobrovoľníctva ako cesty k zamestnaniu, a to určite nie je všetko.
 
Čítaj ďalej
 
 
 
Zaostrené na (ne)obyčajných ľudí - Kika
 
Kika je mladá žena, dobrovoľníčka, študentka, ktorá sa nebojí žiadnych prekážok. Jej príbeh si môžete pozrieť vo videovizitke:
 
 
 
Aj 1 hodina týždenne pomôže
 
Hľadáme seniorov a seniorky do medzigeneračného programu Hlavičky.
Využi hodinu svojho času pre stretnutie sa s malým žiačikom či žiačkou a pomôž im s prípravou do školy, s písaním domácich úloh, opakovaním prebraného učiva. Deti Ti naoplátku pomôžu a ukážu, na čo všetko sa dá využívať počítač, tablet alebo Váš mobil.
 
Chcem pomôcť
 
Dobrokarta
 
 
DOBROkarta je unikátny spôsob, akým dokážeme dobrovoľníkom/čkam a koordinátorom/kám poďakovať za ich čas a energiu, ktorú venovali dobrovoľníckej činnosti a koordinácii dobrovoľníkov/čok.
 
Požiadajte o DOBROkartu pre seba a svojich spoludobrovoľníkov
 
 
Čítaj ďalej
 
 
 
Kvalita práce s dobrovoľníkmi
 
Veríme, že tak ako je práca dobrovoľníkov skvelá a veľmi užitočná, aj práca s dobrovoľníkmi má veľký význam, aj pre to, aby sa dobrovoľníci cítili v pracovných tímoch dobre a ich dobrovoľníctvo bolo efektívne. Preto je tu značka kvality "S dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami to vieme!". 
Ďalších 15 organizácií v našom kraji splnilo štandardy práce s dobrovoľníkmi a dobrovoľníkmi. Pozrite si, kto má v našej databáze hviezdičku za kvalitu.
 
Čítaj ďalej
 
Dobrovoľnícka zoznamka
 
Dobrovoľnícke zoznamky budú v roku 2017 pravidelne každý posledný utorok v mesiaci, teraz 28.2. od 15:30.
Všetci súčasní aj budúci dobrovoľníci a dobrovoľníčky sú vítaní na debate o dobrovoľníctve, dobrovoľníckych príležitostiach v našom kraji, a k tomu čajík a koláčik. 
 
Príďte sa spolu zoznámiť a zistiť, kde vás potrebujú.
 
 
Prihlás sa
 
 
 
Tréning Pro-Dobrovoľníctvo
 
V rámci projektu ProVol pripravujeme tréning pre koordinátorov dobrovoľníkov, tvoriteľov dobrovoľníckych akcií ale aj mladých lídrov, ktorým záleží. Tréning začne prebiehať koncom februára formou poobedňajších blokov každý druhý týždeň.

Zahrnuté témy: Ako stanovovať ciele a úlohy, projektový a časový manažment, základy komunikácie, manažment dobrovoľníkov, PR, event manažment, financie, dane a fundraising

Predbežný záujem vyjadrite prosím prihláškou. Konkrétne údaje budú zaslané záujemcom e-mailom.
 
Mám záujem
 
 
 
Podporte nás svojím internetovým nákupom cez Dobromat
 
Milí naši podporovatelia,
ako už iste viete, v nedávnej dobe sme sa stali príjemcami podpory na portáli http://dobromat.sk. Ten Vám umožňuje podporiť naše združenie pri každom Vašom nákupe cez internet bez toho, aby Vás to stálo čo i len 1 cent navyše. Z každého nákupu vieme takto získať pár % na našu činnosť. Cena za nákup je rovnaká, či sa do internetového obchodu dostanete cez Dobromat alebo priamo.
 
Aby ste na túto možnosť podpory nemuseli stále myslieť, pripravil pre Vás Dobromat pomocníka do internetového prehliadača. Pomocník pri návšteve internetového obchodu zariadi, že časť Vašej útraty pôjde na podporu našich aktivít
budete dostávať exkluzívne zľavy v spolupracujúcich obchodoch budete zaradení do opakovaných zlosovaní o hodnotné ceny.
  
Ďakujeme Vám, že aj svojimi nákupmi prispievate k financovaniu našich aktivít.
 
Pridať rozšírenie
 
 
Facebook   Twitter   Instagram
 
 
Centrum dobrovoľníctva |  Ružová 13  |  Banská  |  974 01
 
 

Tento email sme zaslali na {EMAIL}

 
Sent by
SendinBlue
 
 
© 2017 Centrum dobrovoľníctva