["Centrum dobrovoľníctva"]
 
 
Keď pomoc baví a zábava pomáha!
 
 
MÁJ 2017
 
 
Ahoj!

Dnes by sme ti chceli sprostredkovať pár slov z knižky O tyranii - Dvadsať ponaučení z 20. storočia od Timothyho Snydera:
"Buďte aktívni v politických i nepolitických organizáciách, ktoré vyjadrujú váš vlastný životný postoj."
"Človeka iste poteší vedomie, že nech sa deje, čo sa deje, pomáha iným konať dobro."
"...by sme sa mali angažovať v aktivitách, ktoré zaujímajú nás, našich priateľov, naše rodiny."
"Do tej miery, ako sa hrdo podieľame na týchto aktivitách, tak sa zoznamujeme
s tými, ktorí robia to isté, a takto vytvárame občiansku spoločnosť. Spoločná činnosť nás učí dôverovať ľuďom mimo nášho úzkeho kruhu priateľov a rodín, a pomáha nám rozpoznávať autority, od ktorých sa môžeme učiť. Schopnosť dôverovať a učiť sa môže navonok znížiť chaotickosť a mysterióznosť života a urobiť demokratickú politiku hodnovernejšou a atraktívnejšou."
 
Vy, vo svojich organizáciách a pri svojich aktivitách tieto slová napĺňate. Dajte o tom vedieť aj svojim známym.
Inšpirujte ich.

Váš tím Centra dobrovoľníctva
 
 
Banská Bystrica má správu o potrebách detí a mládeže
 
 Áno. Správa o potrebách detí a mládeže v Banskej Bystrici je tu. Útla publikácia, veľká obsahom ponúka zaujímavý prehľad čím žije a čím je ovplyvňovaná mládež v našom meste. Pre všetkých, ktorí sa práci s deťmi a mládežou zaoberajú môže priniesť nové pohľady a pomôže pochopiť niektoré javy v širšom kontexte.
Správa o potrebách detí a mládeže je prehľadný, veľmi dobre spracovaný, metodický materiál, ktorý z dostupných údajov a štrukturovaných rozhovorov mapuje a popisuje jednotlivé "javy" u detí a mládeže v našom meste. Organizácie pracujúce s touto cieľovou skupinou môže správa inšpirovať, nasmerovať alebo "otvoriť oči", na ktoré oblasti sa pri výchove detí a mládeže naozaj treba zamerať.
Správa je výsledkom vzájomnej spolupráce Centra dobrovoľníctva, Katedry sociálnej práce Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, Rady študentov mesta Banská Bystrica a mesta Banská Bystrica.
Výstupom tohto projektu je aj vytvorená webstránka, na ktorej nájdete akcie týkajúce sa detí a mládeže v našom meste. Môžete si tu vyhľadať konkrétnu organizáciu pracujúcu s deťmi a mládežou podľa rôznych kritérií (vek dieťaťa, oblasť záujmu,...).  V sekcii Info o mládeži v BB okrem samotnej správy v pdf. formáte, nájdete aj ostatné strategické materiály týkajúce sa mládeže a mládežníckej politiky nielen na území mesta.
 
 
Školenia ProVol pokračujú!
 
Počas mája sme sa venovali trom dôležitým témam. Komunikácii, ktorú viedol náš dvorný lektor Roman Mojš. Manažmentu podujatí, ktorým nás previedla naša Idka Adolfová. A do tretice to bola téma Manažment ľudských zdrojov v podaní zohranej lektorskej dvojice – Betka Brozmanová Gregorová a Janka Šolcová. Zmenili sme aj priestor. Tentokrát nás privítalo Komunitné centrum Fončorda v Banskej Bystrici. Dozvedeli sme sa o manažmente dobrovoľníkov v organizácii, vyskúšali si situačné rozhovory s dobrovoľníkmi, či o sebe zistili, akú rolu  v aktuálnom tíme zastávame. Mali sme sa veľmi dobre, až tak, že sa nám nechcelo odísť. Ďakujeme!
 
TU nájdeš galériu z posledného školenia
 
 
Týždeň dobrovoľníctva 2017
Pridajte sa k nám! Prihlasovanie organizácií a neformálnych skupín spustené.
 
V septembri, v tradičnom termíne od 16.-22.9.2017 bude dobro a dobrovoľníctvo stredobodom pozornosti.
Pridajte sa k nám! Vymyslite s priateľmi či kolegami dobrovoľnícku aktivitu a pomôžte tak svojej komunite, organizácii alebo okoliu. My vám na oplátku pomôžeme spoločnou propagáciou, možnosťou zúčastniť sa sprievodných aktivít v rámci TD 2017 či konzultovať svoje nápady s našou koordinátorkou kampane. Akékoľvek relevantné otázky mailujte na silvia@centrumdobrovolnictva.sk
 
Prihlasovanie do 30.6. 2017 TU!
 
(Ne)obyčajní ľudia – Ivka, Kika a Lucka
 
Prečítaj si dobrovoľnícky trojpríbeh (ne)obyčajných ľudí - mladých dobrovoľníčok, pripravujúcich podujatie Univerzitná noc literatúry v Banskej Bystrici. Toto podujatie sa stalo každoročnou očakávanou udalosťou jari, ktorej sa zúčastňujú všetky generácie čitateľov a čitateliek. Veľmi sa z toho tešíme. A ako hovorí jedna z nich: „Dobrovoľnícka činnosť skutočne nie je len jednostrannou záležitosťou.“
 
Máš tip na (ne)obyčajného dobrovoľníka či dobrovoľníčku? Má inšpirujúci príbeh? Povedz nám o ňom a my spravíme všetko preto, aby tento príbeh spoznali aj ostatní.
Píš na mirka@centrumdobrovolnictva.sk
 
 
Posledná SUPERVÍZIA pred prázdninami už 19.6. 2017
 
Prihlasovanie na poslednú supervíziu pred prázdninammi je spustené. Príď pozdieľať svoje skúsenosti s koordináciou dobrovoľníkov a naber pre túto prácu nové inšpirácie a pohľady ešte pred letom. Supervíziu ako zvyčajne povedie Roman Mojš a bude sa konať 19.6.2017 o 12.30 hod. Miesto supervízie zašleme emailom, nakoľko ho možno budeme musieť prispôsobiť prihláseným účastníkom. Počet účastníkov je limitovaný, preto sa prihlás čo najskôr.
Z jednej organizácie sa môžete zúčastniť max. dvaja. Tešíme sa na teba!
 
Vyplň prihlášku.
 
CD BB hľadá dobrovoľníka
 
Baví ťa fundraising a dobrovoľníctvo? Chceš si vyskúšať marketing priamo v praxi? Nemáš problém komunikovať benefity dobrovoľníctva, alebo si kreatívny/a a vieš ako osloviť rôzne cieľové skupiny? Centrum dobrovoľníctva v BB hľadá pomoc skúseného dobrovoľníka alebo dobrovoľníčky v tejto oblasti, aby mohlo ponúknuť pre aktívnych dobrovoľníkov a dobrovoľníčky tzv. DOBRO karty. Ak ťa ponuka oslovila, ozvi sa nám! Prípadne ak vieš o niekom, koho by mohla osloviť,povedz mu o nás.
Stačí poslať krátky motivačný email, opísané skúsenosti v tejto oblasti a chuť stretnúť sa osobne v Banskej Bystrici.
 
Button
 
 
Facebook   Twitter   Instagram
 
 
Centrum dobrovoľníctva |  Ružová 13  |  Banská  |  974 01
 
 

Tento email sme zaslali na {EMAIL}

 
Sent by
SendinBlue
 
 
© 2017 Centrum dobrovoľníctva